משוב הורים במעונות ויצו לשנת תשע"ז מעיד על שביעות רצון גבוהה

גם בשנתם התשיעית משובי ההורים במעונות ויצו מצביעים על רמת שביעות רצון גבוהה מהחינוך והשירות ומספקים נחת וגאווה מן העבודה החינוכית במעונות!


האווירה הרגועה במעון, יחס הצוות, הטיפול המסור והחם והתזונה המגוונת הם רק מקצת מהגורמים לשביעות רצון ההורים, כפי שעלה במסגרת אלפי שאלוני משוב שמולאו לאחרונה על ידי ההורים במעונות ברחבי הארץ ועובדו על ידי האגף לגיל הרך בויצו.


במסגרת המגמה המתמדת לשיפור איכות השירות הניתן לילדי מעונות ויצו ולהוריהם, חולקו שאלונים להורים במטרה לבדוק את שביעות רצונם ולקבל את חוות דעתם על ההיבטים השונים של הטיפול בילדיהם. 


מתוך הסקר ניתן היה להסיק מסקנות ברמה הארצית, ברמה האזורית וברמת המעון הספציפי.  
השאלונים מולאו בכל המעונות באופן אנונימי, על מנת לשמור על רמת אמינות גבוהה ותוצאות השאלונים הועברו לאחר עיבודם לידיעת ההורים על ידי מנהלות המעונות.
  
בין המרכיבים שנבדקו נכללו גם פרמטרים שונים הנוגעים לאיכות התכנים החינוכיים במעון, למקצועיות ושירותיות הצוות, לקשר עם ההורים, למאפינים הפיסיים של המעון, להיגיינה ולטיפוח בכיתות, ולהיבטים כללים נוספים (כגון תכניות העשרה, האווירה במעון וכד').

אנו שמחים לציין כי: 

• בממוצע הארצי, כל המרכיבים קיבלו ציון הגבוה מ- 8 בשקלול לסולם בן 10 
•  אחוז גבוה מההורים הממשיכים ציינו כי נושאים שהועלו על ידם לשיפור בשנת הלימודים הקודמת, טופלו 
•  הורים רבים ציינו כי הם ממליצים לאחרים על מעונות היום של ויצו 
•  בשאלה הפתוחה עלו בעיקר שבחים ומחמאות לשירות במעון 
•  נושאים לשיפור הועברו לטיפול מנהלת המעון, בסיוע גורמים נוספים באגף לגיל הרך, ככל שידרשו 


לדברי ד"ר נעמי מורנו, מנהלת האגף לגיל הרך "ממצאי המשוב מספקים הרבה מאד נחת וגאווה - תוצאה של עבודה חינוכית טיפולית יומיומית מושקעת ואכפתית של כל מעון ומעון. נתוני המשוב הנם כלי בקרה לכל מנהלת במעון וחשוב לא פחות – כלי לשיתופם של ההורים. ביצוע מעקב אחר שביעות רצון ההורים מסייע לנו להגיע לתובנות נוספות, לפתח כלים להתמודד עם אתגרי הטיפול בגיל הרך ולהמשיך ולטפל  לעומק וביסודיות במה שדורש שיפור ושינוי".