ויצו חוגגת 90!11 יולי 1920 – 11 יולי 2010

היום לפני 90 שנה, ב-11 יולי 1920, קבוצת נשים, ציוניות בהנהגתה של רבקה זיו הקימה את   THE WOMEN'S INTERNATIONAL ZIONIST ORGANIZATION  
ויצו– מתוך מטרה לענות על צורכיהם החיוניים של  הנשים והילדים בישוב היהודי ולסייע בבנייתה מחדש של ארץ ישראל.

קבוצה ייחודית זו של נשים ציוניות שהעיזה לחלום, הצליחה לסחוף אחריה נשים ציוניות מכל רחבי העולם,  להתאחד ולהפוך את החלום הציוני למציאות ויצואית הלכה למעשה.
מאז ועד היום, המשיכו כל מנהיגות ויצו לדורותיהן ובהן: רוזה גינוסר, רעיה יגלום, מיכל מודעי והלנה גלזר, את הדרך שסללו רבקה זיו וחברותיה.

במרוצת השנים התפתחה תנועת ויצו והרחיבה את שרותיה למען החברה בישראל.
ויצו תמיד ידעה להתאים עצמה למציאות המשתנה של מדינת ישראל וכיום באמצעות  800 פרויקטים מסייעת ויצו לכל קבוצות הגיל של החברה הישראלית.

מאז ועד היום, הכוח המניע מאחורי 90 שנות פעילות, הגשמה, ביצוע והישגים של ויצו הינו המתנדבות -  נשים ציוניות מכל רחבי העולם, הבוחרות לתרום מזמנן, מרצן ויכולותיהן למען חברה טובה יותר במדינת ישראל, תוך שימור הזהות והמסורת היהודית בתפוצות.

ויצו עברה דרך ארוכה אולם אתגרים רבים עדיין ניצבים לפניה. כל מתנדבות ויצו בעולם ממשיכות לפעול יחדיו כדי להפוך את החלום והחזון הציוני למציאות ויצואית ולשפר את מצבן של אוכלוסיות חלשות בחברה.

במלאות 90 שנה להיווסדה של ויצו – ברכות, הוקרה ותודה לכל המתנדבות ולכל אנשי הצוות של ויצו הממשיכים להצעיד את התנועה מחיל אל חיל.  

"אשרי העם שככה לו" (תהילים קמד, טו)