נפתח מעון היום הראשון של ויצו באור עקיבא

מעון יום חדש של ויצו ע"ש ריטה גהל ז"ל נפתח בשכונת "היובל" הצפונית בעיר. המעון נחנך בהשקעה של מיליוני ₪ בטכס בהשתתפות יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גב' טובה בן-דב, ראש עיריית אור עקיבא, מר שמחה יוסיפוב  ובכירי ויצו והעירייה.

10/10/2010

"היום הוא יום חג, לחנוך מעון יום זה מרגש יותר מפתיחת כל מוסד או מקום ציבורי אחר. כאן מתחיל החינוך ודרכו של הילד בעולם", בפנייה נרגשת זו פנה ראש העיר אור עקיבא, מר שמחה יוסיפוב לחברות הנהלת ויצו העולמית בחנוכת מעון היום הראשון של ויצו בעיר.
מעון היום של ויצו נפתח בהשקעה של 3.5 מיליון ₪ בשכונת "היובל" הצפונית, לאור הביקוש הרב במסגרות לגיל הרך בעיר ובסביבה. המעון התחיל לפעול כבר מהשנה במתכונת מצומצמת ואילו בשנה הבאה הכוונה להרחיב את מספר הנרשמים. במעון פועלים שלוש כיתות : תינוקות, פעוטות וגנון והוא ייתן מענה לכ-80 מילדי אור עקיבא והסביבה בגילאי חצי שנה עד שלוש.
המעון המתקדם נבנה במשך השנתיים באוריינטציה ירוקה ובהתאם לסטנדרטים המחמירים של ויצו המתבססים על הנחיות משרדי הממשלה. המעון באור עקיבא מצטרף ל-173 מעונות היום של ויצו, בהם מתחנכים כ-14,000 ילדים. בכל כיתות המעון החדש פועל צוות מקצועי ומנוסה המורכב מתושבי העיר והמצטיין ביחס אינדיווידואלי לכל ילד. המעון החדש הינו חלק מקרית חינוך הכוללת את בתי ספר היסודי "רוטשילד" וחטה"ב ממ"ד "דרור". המעון החדש נמצא בסמיכות למרכז לגיל הרך דג"ש של עיריית אור עקיבא, המעניק מענים משלימים לאוכלוסיית ההורים הצעירה בעיר.

בטקס מרגש בהשתתפות ראש העיר, מר שמחה יוסיפוב, מ"מ ראש העיר וחבר המועצה אלי אנקונינה,  יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גב' טובה בן-דב, חברות הנהלת ויצו העולמית ובכירות ויצו ישראל: גב' סליה מיצ'וניק, גב' עטרה אילני,גב' גילה כהן, גב' ג'נין גלי, גב' חסידה דנאי, גב' יוכי פלר ומנכ"לית ויצו  הגב' מירלה גל; מנהלי מחלקות ועובדי העירייה, הורים ותושבים הוסר השבוע הלוט מעל המעון והוא נחנך בגזירת הסרט המסורתית.
את פני הבאים לטקס קיבלו ילדי הגן העירוני הסמוך בשירה ובדגלי ישראל. היתה זו הזדמנות נפלאה לחגוג שני ימי הולדת:  90 שנה לויצו השנה ו60 שנה להקמת העיר אור עקיבא, שצוינו כמקובל בעוגה עם נרות.

גב' טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצ"ו העולמית, הודתה בנאומה לראש העיר ולעירייה על שיתוף הפעולה בהקמת המעון ואיחלה לילדים והוריהם ליהנות מהמסגרת. גב' בן דב סיפרה על שיחה שניהלה עם מר ברוס רפפורט ז"ל, תושב קיסריה ונדבן ידוע, שתרם בן היתר את מרכז המוזיקה שיקום בקרוב בעיר, על כך שהחינוך האמיתי מתחיל בגיל הרך. מר רפפורט סיפר לה כי בטקס הענקת פרס נובל לכימיה לזוג החוקרים הישראלים צ'חנובר והרשקו, הביעו משאלה כי במעונות היום יגדלו דור העתיד של מקבלי פרס נובל. "כל ילד ראוי לשיוויון ההזדמנויות בחינוך, ובהשקעה נכונה, אלה יהיו אזרחי העתיד של מדינת ישראל".
כשדמעות בעיניה, סיפרה בן דב את סיפורה של ריטה גהל ז"ל, אשר בזכות תרומתה הוקם המעון. "ריטה היתה חברה טובה. שתינו התחלנו את פעילותנו בויצו כמתנדבות בסניף הרצליה פיתוח. ריטה נולדה למשפחה בת 9 ילדים, חלמה ללמוד מקצוע נחשק, אך במקום זאת נאלצה על ידי אביה לצאת למעגל העבודה בכדי לפרנס את משפחתה. כשגדלה והתבססה, פעלה למען הזולת בפעילות פילנטרופית ובתרומה למטרות חינוכיות שונות. היא תרמה את רכושה למפעלי מלגות ומעונות יום, כדי שילדים יוכלו לקבל את הכלים שהיו חסרים לה עצמה בילדותה".   
בנוסף, סיפרה הגב' בן דב על ההחלטה להקים מעון יום באור עקיבא- עיר של קיבוץ גלויות עם תושבים מתרבויות ועדות שונות. "כשנוסעים בעיר, רואים את היופי של המקום ואת ההתפתחות. זה מחזה נפלא לראות למה העיר הזאת הגיעה ועוד היד נטויה", אמרה. בהתייחסותה לתמיכת ויצו במעון החדש הבהירה כי התנועה תמשיך לדאוג להעשרת ילדי העיר והביעה תקווה כי מספר הילדים במעון יגדל במהרה עד לתפוסה מלאה.

מר שמחה יוסיפוב, ראש העיר, הודה לויצו על תרומתה להקמת המעון ועל שיתוף הפעולה החדש עם התנועה שנכנסה לעיר. "המעון החדש ייתן מענה לזוגות הצעירים המתגוררים בשכונת היובל הצומחת ונמצאת בתהליכי בינוי מואצים. אנו מתכננים להכפיל את אוכלוסיית העיר וברגע שזה יקרה נפתח עוד מעונות יום, כך שזהו הצעד הראשון שלנו לעבר המטרה הגדולה ואני שמח מאוד על כך".

גב' חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו העולמית, ציינה במפגש כי "השקעתה של ויצו במעון חדיש בעיר נעשית לרווחת הקהילה ולעידודם של ההורים הצעירים בעיר ובאזור לצאת לעבודה. אנו נגדל יחד עם העיר אור עקיבא, אנחנו גאים להיות חלק מהמהפכה החינוכית שנעשית בעיר".


גב' מיכל מודעי, נשיאת כבוד ויצו העולמית, מר שמחה יוסיפוב, ראש עיריית אור עקיבא, גב' טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גב' חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו העולמית.


יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גב' טובה בן-דב, ראש העיר אור עקיבא, מר שמחה יוסיפוב, מ"מ ראש העיר וחבר המועצה אלי אנקונינה, בצוותא עם ילדי העיר.


גב' יולנדה בן הרוש, מנהלת לשכת ראש העיר,  מר שמחה יוסיפוב, ראש העיר אור עקיבא, גב' חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו העולמית, גב' יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, גב' מיכל מודעי, נשיאת כבוד ויצו העולמית.