טקס לרגל שיפוץ מעון ויצו אלברטה ע"ש סנדי מרטין ברמה"ש

כשדמעות חונקות את גרונה ובהתרגשות רבה  הודתה סנדי מרטין לבעלה לארי על תמיכתו בה במשך כל שנות פעילותה  כחברה וכנשיאת ויצו הדסה קנדה, במהלך הטקס לקריאת מעון היום של ויצו-הדסה קנדה ברמת השרון על שמה. 

18/10/2010

סנדי שיבחה את מה שראו עיניה וליבה חווה בעת ביקורה הקצר  במעון היום של ויצו והדגישה שאין כמראה עיניים מעורר רצון להמשיך לתרום ובכך היא רואה זכות גדולה.
בני משפחתה הקרובים מהארץ ומחו"ל באו במיוחד לרגל חנוכת המעון המשופץ, כדי להשתתף בשמחתה.

סנדי היא למעשה דור שלישי לפעילות ויצו והודות להשקעה העצומה, לכריזמה שלה ולאישיותה המיוחדת, הצליחה לגרום לפדרציית ויצו הדסה קנדה לתמוך בפרויקטים רבים של ויצו – הדסה  בארץ,
ולגייס לכך את משפחתה מכריה וחברותיה. הודות לכך, נהנו רבים שזקוקים לכך, ממוסדות מטופחים, מושקעים ומפוקחים ומרמת חינוך שמאפשרת להם להגיע, על אף גילם הצעיר, לרף זינוק גבוה .

הטקס הצנוע והמרגש התקיים במעון היום של ויצו, שנמצא בסמטת ויצו שבמורשה, רמת השרון. המעון קיים במקום כ-40 שנה וגילו המופלג לא ניכר בו. נהפוך הוא: המקום מקרין ביתיות וחמימות,שמונים הילדים בגילאים שבין 6 חדשים לשלוש שנים מחולקים לקבוצות בהתאם לגילם ומטופלים על ידי צוות מיומן ומסור מאין כמותו.
שיפוץ המקום שכלל חידוש שירותים,  מטבח,  חצר על מתקניה, חידוש  המבנה נעשה בטוב טעם ומשתלב נפלא עם  המבנה הישן. הכל מבריק נקי ומקרין אווירת ביתיות וחמימות.
אומרים ש"אורח לרגע רואה כל פגע" והביקור הקצרצר במקום הותיר את אורחי הטקס מלאי רשמים חיוביים ותחושה של שלמות והתפעמות.

הילדים, מתוקים ומטופחים קיבלו את פני האורחים מהארץ ומחו"ל בשיר תוך נפנוף בדגלים, בעת הסיום בכיתות השונות הם המשיכו בעיסוקיהם כשהמטפלות והסייעות מפעילות אותם במקצועיות ובחן, הכיבוד שהוכן במקום היה לעילא ולעילא עד כדי כך שרבים בקשו מסוזי הטבחית הותיקה את המתכונים.

בדברי הברכה של נשיאת ויצו העולמית הגב' הלנה גלזר, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, הגב' טובה בן-דב והגב' חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך, הובעו דברי תודה חמים לזוג מרטין, התקווה להמשך הקשר ההדוק שלהם עם ויצו והמשאלה להמשך השושלת על ידי דור ההמשך.

טקס קבלת שבת בהשתתפות הילדים, הדלקת הנרות ע"י "אמא שבת", קטנטונת בת פחות משלוש היוו סיום מרגש במיוחד לטקס.

 

 


הזוג מרטין לאחר הסרת הלוט

הזוג מרטין עם הגב'  הלנה גלזר, הגב' טובה בן דב והגב' חסידה דנאי

הגב' סנדי מרטין, הגב' טובה בן דב וילדי המעון