ירושלים נצבעה ורוד- לטובת מודעות לסרטן השד

כ- 5,000 צועדות מכלל ארגוני הנשים, וביניהן 200 חברות ויצו, צעדו בצעדת "נצחון החיים". 

1/11/2010

קרוב ל-200 חברות ויצו מישראל , אליהן הצטרפה  קבוצת חברות ויצו מארה"ב, השתתפו בצעדת "ניצחון החיים", על-שמה של סוזן ג' קומן.
צעדת "ניצחון החיים" היא צעדה המתקיימת ב-141 ערים ברחבי העולם, משתתפים בה עשרות אלפי אנשים ומטרתה לעורר מודעות ציבורית למחלת סרטן השד, דרכי מניעתה וגיוס תמיכות לריפוי המחלה. הצעדה הינה יוזמה של תנועת "סוזן קומן" העולמית, שהינה תנועה של שורדות סרטן השד שהוקמה לפני 30 שנה.
בכל שנה מאובחנות בישראל כ-4,000 חולות חדשות בסרטן השד. קיימת חשיבות רבה להעלאת המודעות למחלה, שכן גילוי מוקדם מהווה גורם מכריע באפשרות הריפוי.
ויצו, כתנועה של נשים, מכירה בחשיבות זו ולכן הצטרפה למפעל חשוב זה. קבוצת ויצו, היתה חלק מ-5,000 צועדים שהציפו את ירושלים שנצבעה בורוד (צבע המאבק במחלה). בין הצועדים בלט במיוחד מספרן הרב של נשים שצעדו בחולצות בצבע ורוד – היו אלה נשים שניצחו את המחלה.
ומסכמת גילה אשרת, יו"ר האגף לקידום מעמד האישה בויצו ישראל, שהיתה הרוח החיה והובילה את קבוצת צועדות ויצו: "היתה זו חוויה מרגשת. עמדתי אתמול בירושלים ונפעמתי למראה אלפי הצועדים והאווירה הנהדרת.  מפגן ההזדהות של כ-5,000 צועדים היה מדהים. תקווה אני כי אכן השתתפות אלפי הצועדים, מתוכן קרוב ל-200 חברות ויצו, היוו נדבך נוסף בפעילות להגברת המודעות למניעת מחלת סרטן השד, ריפויה ומיגורה".
מסכמת גילה אושרת: "בנימה אישית – אתמול היה יום הולדתי. ההשתתפות בצעדה היתה דרך נפלאה, חשובה ומרגשת לחגוג את התאריך החגיגי, כשאני מוקפת במעגלים של חיי – חברותי לתנועת ויצו לצד בתי וכלתי שהצטרפו אלי לצעדה."

 

 


משלחת ויצו לצעדה- עם נשיאת ויצו העולמית


המנהיגות הצעירה של ויצו ארה"ב


נשות ויצו צועדות