יו"ר האופוזיציה ציפי ליבני מצדיעה לויצו בעולמית המציינת 90 שנה

יו"ר האופוזיציה ציפי ליבני (קדימה), ארחה ביום שלישי ה-18.1, 23 נציגות מפדרציות ויצו ברחבי העולם מהמדינות ארגנטינה, אוסטרליה, אוסטריה, בלגיה, ברזיל, קנדה, צ'ילה, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, יון, הולנד, הונגריה, איטליה, פנמה, מכסיקו, דרום אפריקה, שבדיה, שוויץ, אנגליה, ארה"ב ואורוגוואי.

23/1/2011

המושב התקיים במסגרת אסיפת הנציגות העולמית השנתית של ויצו העולמית המציינת 90 שנות עשייה למען החברה הישראלית.
במסגרה הכינוס  ברכה לבני את העשייה והמחויבות של  ויצו והמאבק שלה למען קידום מעמד האישה בחברה הישראלית במהלך השנים ואמרה, "בהתמודדות שלי לראשות הממשלה גילית  בין השאר את אותם גברים שהרגישו שנכנסתי למשבצת שלהם, חלקם מהסיירת - וערכים של סיירת זה לא תרגילים מלוכלכים ובלתי ערכיים כמו זה שראינו אתמול. אך גיליתי גם את אותן נשים שאמרו לי שאני מעניקה להן כוח בעצם התמודדותי לראשות הממשלה. אותן נשים גם מעצימות אותי. עלינו לפעול יחד על מנת להפוך את החיים בישראל לכאלו שבהם לכל אזרח יש זכויות שוות ושמתייחסים לכולם כאל בני אדם- גברים ונשים ביחד".

גב' הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית ציינה, שהיא מקווה שבשנת ה-100 לארגון תתמנה נשיאה וראש ממשלה. ופנתה לנציגות ואמרה ,שאין סיבה שעם סיום תפקידן כנשיאות ויצו הן לא יכהנו בתפקידים ניהוליים בארגונים בארצות המוצא  שלהן.
עוד ציינה גלזר, כי כל הסיפור של ויצו החל ממייסדת הארגון רבקה זיו ,שהנהיגה את הארגון וקידמה מנהיגות נשים שהגדירה את קידום מעמד האישה כליבת הארגון.

גב' טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, אמרה כי "ויצו הגשימה את החזון הציוני כמו טיפות חלב, בתי ספר ופעילות פוליטית. הבית של ויצו הוא התגשמות המדינה הדמוקרטית ובבית הזה מצאנו חברות לדרך,שקידמו את מצבם של הנשים בחברה הישראלית במהלך השנים".
"לא האמנו שבית המשפט יחמיר כל-כך עם העונש לנשיא קצב לפני 30 שנה אין סיכוי,שזה היה קורה במדינת ישראל.מקרה קצב משמש דוגמא לנורמות שהיו מושרשות שנים רבות בחברה הישראלית שהשתנו ובתי המשפט הפנימו את דפוסי התנהגות הקורבנות".
ויצו הוא  ארגון א-מפלגתי ואינו לוקח חלק בבחירות לכנסת ולפעמים זה מהווה מכשול ומקשה על השגת התקציבים למטרות לשמן פועל הארגון.

לרגל המאורע אירח יו"ר הכנסת רובי ריבלין במליאה מיוחדת שערכה הכנסת לרגל 90 שנות עשייה של הארגון  וברך אותו על תרומתו הרבה במשך השנים לקידום מעמד האישה בחברה הישראלית.  במסגרת נאומו ציין, כי ויצו היא רשת הביטחון לחברה הישראלית ומדובר במפעל ציוני חשוב שפעל למען קידום מעמד האישה בחברה הישראלית."ארגון ויצו הוא אינו ארגון של נחלת העבר והוא נמצא בהתפתחות בלתי פוסקת להשגת שוויון בחברה הישראלית". הארגון הוא זה שהגה את טיפת חלב שהוכר ע"י רשויות המדינה על-פי מודל אולטימטיבי שויצו פיתחה.


חברות הנהלת ויצו העולמית ומשתתפות אסיפת הנציגות השנתית באירוע בכנסת  בחסות ח"כ ציפי לבני, לציון 90 לויצו העולמית במעמד שרים וחברי כנסת

"המעונות לאמהות עובדות,שויצו הייתה חלוצה בהקמתם ומהווים ביטוי לכך ששוויון נשים בפני החוק אינו מספיק. שוויון בפועל חיוני לחברה בריאה משגשגת והוא יכול להתקיים רק באמצעות הנחת תשיתי הולמת".
"ויצו היא זאת שהעלתה על נס  את קידום מעמד האישה ובזכותה עלתה ישראל והתקדמה ועל כך מגיע לה את מלוא הכבוד וההערכה".
באירוע השתתפו גם  סגנית  שר במשרד ראש הממשלה וח"כ גילה גמליאל, ח"כ אורית זוארץ וח"כ, רחל אדטו.

 

 

 

 


גב' ציפי לבני  מברכת את באי האירוע

כנסת ישראל מברכת את ויצו במלאת לה 90 שנה.