חנוכת חדר מחשבים, תרומת חברת "ראד תקשורת" בכפר הנוער ניר העמק

חדר מחשבים חדיש שנתרם על ידי חברת "ראד תקשורת" נחנך בשבוע שעבר בכפר הנוער ויצו ניר העמק.

11/4/2011

"ברוכים הבאים אלינו לכפר המיוחד והנעים ויצו ניר העמק", ברכה בהתרגשות הגב' אסתי כהן, מנהלת הכפר  את הבאים לטקס הצנוע לרגל חנוכת חדר מחשבים  חדש.
במעמד גב' טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, ונציגים מהנהלת ויצו העולמית ובהשתתפות נציגי חברת ראד תקשורת: מר אבי ונגר, סמנכ"ל, מר גדי ליפשס מנהל צוות סיסטם, גב' עדי לי מנהלת הפרויקט וחברים נוספים, מנהלי ומובילי הכפר ונציגי החניכים ובאווירה חגיגית נחנך החדר.

ומה משמעות חדר במקרה זה?

חדר כיתה לכאורה רגיל, אשר הפך עורו ונהפך לחדר מבהיק  מאיר פנים, מאובזר בכעשרים מחשבים חדישים, לוח-קיר "חכם" אשר לא רבות כיתות הלימוד שנתברכו בשכמותו, רצפתו לבנה וילונות לו נעימים ומאפשרים לאור היום לחדור לחדר מבלי לסנוור, התאורה  מותאמת לצרכי המשתמשים וריהוט לו "כמו בז'ורנאלים".
ילדי כפר הנוער יושבים מול מסכי המחשבים החדישים, מי מעיין בערך זה או אחר באינטרנט, אחר מתקשר ב"פייסבוק" , שניים יושבים ומתעמקים בסוגיה  כלשהי ב"ויקיפדיה" אשר עליהם לפתור,  ובתווך ילד שנעזר במורתו להכנת שעוריו באנגלית והכל בשלווה ובכייף.

חדש מחשבים זה הוא החמישי במספר שנתרם על ידי חברת ראד תקשורת לכפרי הנוער של ויצו. החדרים שכבר פועלים בהצלחה עצומה מעידים מימוש מטרת חברת ראד, לסייע לצעירים להשתלב בעשייה הטכנולוגית העכשווית בעזרת הכלים החדישים ביותר.
את הפרוייקט ליוותה  גב' עדי לי גאבל אשר במסגרת תפקידה בחברת ראד תקשורת, מלווה פעילות זו מטעם החברה, ברחבי הארץ. היא, בשיתוף המורים ואנשי כפר הנוער דאגו לכל פרט .

גב' טובה בן דב, אשר זכתה למחמאותיה של אסתי כהן על מעורבותה ותמיכתה בעשייה המגוונת של כפר הנוער, הודתה לאנשי ראד, והבטיחה להם שיש פרי לתרומתם והוא דומה לזרע שנזרע בקרקע פורייה, אשר יצמח ויגדל לתפארה. לא כל תלמיד זוכה ל"כלי עזר" שכזה ואין ספק שבעזרת מוריהם ידעו התלמידים להשתמש בו לקידומם.

מר אבי ונגר, סמנכ"ל ראד תקשורת סיפר כי מזה כעשר שנים החליטו מנהלי החברה לתרום לצעירים את הכלים אשר בהם הם מתמחים כדי לאפשר להם להשתלב בעולם המתוכנת והממוחשב של היום בין אם מדובר בתקשורת בינאישית, במשחקים, בצפייה בסרטים או בהעשרה. המיומנות הטכנולוגית הנרכשת מהווה העשרה ומאפשרת התפתחות במישורים רבים.
מבחינת הנהלת חברת ראד לא רק התלמידים יוצאים נשכרים אלא גם התורמים!
כבר היום מתכננת החברה לתרום חדר מחשבים נוסף לאחד מכפרי הנוער של ויצו ויהיה זה החדר השישי. כן ירבו!


אג'נדה של חינוך לטכנולוגיה: רד הקימה מרכז מחשבים בכפר הנוער ויצו ניר העמק שליד עפולה
בסיבוב קודם, לפני מספר שבועות, ציידה רד גם את כפר הילדים עפולה עילית במערכות מחשוב וציוד נלווה. הפעילות היא חלק מתמיכתה של רד בחינוך לטכנולוגיה ולמדעים בפריפריה
חברת רד תקשורת, הקימה מרכז מחשבים חדש, הכולל עשרות מחשבים, עבור תלמידי כפר הנוער ויצו ניר העמק, הממוקם בכניסה הדרומית לעיר עפולה. הפרוייקט כלל את שיפוץ המבנה וריהוטו, הקמת רשת תקשורת וחשמל, אספקת לוח חכם ומקרן, התקנת תוכנות שליטה, מדפסות, תוכנות שונות ואף וילונות ותמונות. שווי ההשקעה: כ- 267,000 שקל.

כפר הנוער ויצו ניר העמק הוקם בשנת 1927 ולומדים בו כיום כאלף בני נוער, חלקם בתנאי פנימייה. בני הנוער החיים בכפר מגיעים מכל רחבי הארץ ומקבלים במקום הזדמנות וסיכוי למימוש הפוטנציאל האישי. הכפר מכיר בחשיבות הגבוהה של ההתנדבות ולכן כל בני הנוער מעורבים בקהילה הקרובה לכפר בדרכים שונות. המקום גם מצטיין באחוז גיוס גבוה לצבא.
 
זהו פרוייקט שני של רד בעיר עפולה בשבועות האחרונים. בפרוייקט הקודם, וכחלק מפעילותה בקהילה ותמיכתה בחינוך לטכנולוגיה ולמדעים בפריפריה, ציידה רד את כפר הילדים עפולה עילית במערכות מחשוב, ריהוט, שדרוג רשת תקשורת וחשמל, תוכנות, מקרן ומדפסות.

כמו בכל טכסי החנוכה האחרונים, גם הפעם הבטיח, נציג רד, אבי ונגר, סמנכ"ל מערכות מידע ברד, לתלמידים, כי כל תלמיד במקום שיחליט להמשיך ללימודי מדעי מחשב, או אלקטרוניקה בעתיד, יוכל להנות ממלגת לימודים על חשבון רד.

במסגרת פעילותה של רד בקהילה ותמיכתה בחינוך לטכנולוגיה ולמדעים, יוזמת רד במהלך השנה כ- 12 פרויקטים בעלי אופי דומה, במסגרתם מושקעים כמיליון שקלים לטובת שיפור תנאיהם של תלמידים ובני נוער בפנימיות ובבתי ילדים ברחבי הארץ.

מימין: טובה בן-דור, נשיאת ויצ"ו, אסתי כהן, מנהלת הכפר ואני ונגר, סמנכ"ל רד. מתחייבים להמשך תמיכה.

צלם: בוב אליעז.