מקום הראשון באוליפיאדה השנתית לכימיה

תלמידי בית הספר התיכון של כפר הנוער ויצו ניר העמק זכו למקום הראשון באוליפיאדה לכימיה.

14/4/2011

זו השנה השלישית שתלמידי כפר הנוער ויצו ניר העמק משתתפים בתחרות האולימפיאדה הארצית השנתית לכימיה בחסות ובעידוד משרד החינוך.

בתחרות, שהתקיימה השנה במכון וייצן השתתפו מרבית בתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ  ובפרט, אלה  שבהם מגמות חזקות במדעי החיים ובתוכן לימודי כימיה ברמה גבוהה.

לתחרות השנה נגשו שני צוותים. צוות ראשון בן ארבעה תלמידי הגיע אחרי שלושה שלבי התחרות למקום ראשון ארצי! תוצאות הצוות השני, בן שלושה תלמידים עדיין לא נתקבלו.

הפרס לו זוכים התלמידים הוא: מלגה בסך 300 ₪ לכל תלמיד, ציון 100 בחלק הניסויי של מבחן הבגרות מבלי לגשת למבחן וקבלה ללימודי הכימיה בטכניון, ללא צורך במבחן פסיכומטרי.

וכן: כל התלמידים אשר הגיעו לשלב המשמעותי (שלב הגמר) במכון וייצמן, יקבלו את הציון 100 במבחן הבגרות בכימיה.

תלמידי כפר הנוער ניר העמק ניגשים לתחרות זו השנה הרביעית. בשנה שעברה הגיעו התלמידים למקום החמישי בדרוג הארצי.

הצלחתם המרשימה של התלמידים היא תוצאה ישירה של עמל רב במשך השנים, שהושקע על ידי התלמידים בליווי  מורתם המסורה גב' רוזנה גפני המאמינה שתורת הכימיה היא דרך חיים המאפשרת קידום בעולמנו . הודות לגישתה של גב' גפני התאפשר לתלמידים להשתמש במעבדה בכל עת, גם בשעות הערב וגם בשבתות.

צוותי בית הספר, בראשותה של מנהלת החטיבה העליונה, גב' שמחה פאר, הרואה בפיתוח המסלול המדעי – טכנולוגי חשיבות עליונה, הם כמובן שותפים להצלחה הודות לגיבוי, לתמיכה ולשיתוף הפעולה שהעניקו כל העת לתלמידים

הנהלת בית הספר ויצו ניר העמק ואיתה כל מערך החינוך של ויצו העולמית גאים בהישג, בתלמידים ובמורתם.

 יישר כוח ומועדים לשמחה!