טקס חנוכת סניף ויצו מודיעין

ביום אביב נאה נחוגה פתיחתו של הסניף החדיש של ויצו מודיעין, בתרומתם של הזוג טום וריי מנדל מאוסטרליה.  הזוג מנדל תורמים שנים בנדיבות למפעלות ויצו.

15/5/2011

בסמוך למעון היום שנחנך לא מזמן בעיר הצעירה מודיעין, נחנך ביום ה' 5.5.11 סניף ויצו מודיעין החדש.

הסניף אמנם קיים פועל ופורח זה כ- 15 שנה, אך תוך מצוקת דיור רצינית, במתחם קרוונים שבקושי מכיל את הצרכים המינימליים של סניף שמתפתח במהירות ומשרת אוכלוסייה צעירה ותוססת.

בית הקבע של סניף ויצו מודיעין, מבנה המודרני, המבהיק בלובנו וביופיו, מרווח ומכיל את כל הפונקציות הנדרשות למימוש מטרות ויעדי קבוצת הנשים הנמרצות בראשותה של יו"רית הסניף, גב' יעל נגה. עם חנוכתו התגשמו תקוותיהן ועתה תוכלנה גם לממש תכניותיהן ולמלא את המקום בתוכן לרווחת תושבי מודיעין רעות ומכבים.

את זוג התורמים, טום וריי מנדל אשר נעדרו בגלל מצב בריאותם, ייצגו בטקס ביתם ויויאן בנם קולין ורעייתו ג'יליאן שניהם הודו וציינו בחום את מאמציהם של גב' טובה בן דב, יו"רית הנהלת ויצו העולמית, גב' יוכי פלר יו"רית ויצו ישראל, תרצה רובינסקי יו"ר מרכזי ויצו  ואגף בינוי של ויצו העולמית והצוות האחראי על הקמת המבנה בראשותו של מר דורון יחיאלי מנהל מחלקת הבינוי של ויצו העולמית שהודות להם ולנשות ויצו במקום, בשיתוף פעולה עם עיריית מודיעין ובראשה ראש העיר מר ביבס, הוקם הסניף.

הרב לאו, מרבני הישוב ברך את המקום על ידי קביעת המזוזה לדלת הכניסה למבנה ובו במקום הכריזו ילדי הזוג מנדל כי הם תורמים את עלות שאר המזוזות לבניין – 18 במספר – ח"י.

את הטקס הנחתה בחן בחמימות וברוח חגיגית גב' טובה בן דב יושבת ראש הנהלת ויצו העולמית. גב' בן דב ברכה את הבאים ואת מקהלת תלמידי בית הספר "גוונים" שכיבדה את הטקס בשירי ארץ.

הודות לקשר המיוחד שבין הגב' בן דב למשפחת מנדל הועלתה התרומה לויצו והוקם המבנה ויופעל סניף מודיעין כראוי.

נשיאת ויצו העולמית גב' הלנה גלזר ציינה בדבריה את שמחת חנוכת הסניף עם שמחת יום העצמאות הקרב. הפעלת הסניף תאפשר הרחבת השירותים החברתיים הרבים הניתנים לתושבי העיר ותתרום לרווחתם. הוא ביטוי לאהבת הארץ ותושביה של התורמים המתגוררים כה רחוק וחשים כה קרוב .

גב' גלזר ברכה בחום את הנוכחים ובתוכם נציגות ויצו מאנגליה, ארה"ב אוסטרליה וכמובן הנהלת ויצו ישראל וויצו העולמית.

ראש העיר מר חיים ביבס  משבח בחום את שיתוף הפעולה הפורה בין מכבים-רעות-מודיעין לבין סניף ויצו מודיעין בראשותה של גב' יעל נגה. ראש העיר הצהיר כי העירייה נוטלת על עצמה  את האחריות לפיתוח סביבתי וגינון סביב המבנים, לרווחת תושבי העיר. הוא מייחל להמשך שיתוף הפעולה.

גב' יוכי פלר הצטרפה לברכות והביעה אמונתה בעתיד הסניף לגדול להתפתח ולתרום ברוח ויצו. ציינה שכבר 15 שנה שהסניף פועל, הזכירה את רחל שהיתה היו"רית הראשונה שלחצה להקמת מועדון לנשים.

גב' יעל נגה יושבת ראש הסניף הביעה את משאלת ליבה להפוך את הבית כמקום מפגש לנערות במצוקה, אולם אירועים, ביגודית, פעילות עם גימלאים, פעילות לקידום נשים ושיפור מעמד האישה, ייעוץ משפטי, שרותי גישור ותמיכה, אגף התומך בצעירים שמגיעים מבתים קשים, חוגים ועוד, על פי צרכי החברה בישוב.

יישר כוח לסניף ויצו מודיעין החדש!