משחק גביע המדינה בכדורסל על כסאות גלגלים- ויצו ניר העמק

שמחתי ביום א מוצאי ל"ג בעומר נערך משחק גביע המדינה בספורט כדורסל בכסאות גלגלים בין שתי הקובוצ המובילות בית הלוחם חיפה ובית הלוחם תל אביב. התחרות התקיימה בכפרנו כציון שיתוף פעולה שהחל בשנה הקודמת .

26/5/2011

השחקן המוביל רועי רוזנברג של קבוצת בית הלוחם ת"א עובד בכפר שלנו זו השנה השנייה כרכז אשכול הספורט.

זו השנה השנייה שהיחסים בין כפרנו להתאחדות ספורט הנכים על כל ענפיה - נכיי צהל ונכים אחרים נרקמים ומתפתחים בצורה טובה מאוד לשניי הצצדים.

פעמיים בשבוע , בקביעות , מתאמנת קבוצת הנכים של העיר עפולה באולם החדש .

בעקבות פתיחת דלתות בית הספר וליבנו נוצרו קשרים אישיים עם הנהלת הגופים:

- חיים רונן - מנכל ארגון נכיי צהל ,חיים בר- יו"ר ארגון נכיי צהל , דני בן אבו- יו"ר התאחדות ספורט נכים , דר' רון בלוטין - מנכל התאחדות ספורט הנכים , עופר בוסתן מנהל אגף הספורט במחלקת החינוך , אבי בנבנישתי- מנהל אגף במשרד החינוך .אני לא מפרטטת את שמות אנשיי השטח האחרים שמגיעים אלנו והם רבים.

ילדיי הפניימה פעמיים בשבוע משולבים בשעות הערב באימונים , שניים מתוחם רשומים כשחקנים והוצא להם כרטיס שחקן- הם מחויבים לשחק על כסא גלגלים. התלמידים שלנו עוזרים בהורדת הכסאות בהובלת השחקנים ואחר כך צופים באימון, לכ משחק המתקיים מחוץ לכפר מצטרפת קבוצת תלמידים כמעודדים הקבוצה דואגת לקחת אותם ולהחזיר אותם לפניימה.

השילוב המיוחד שנרקם עם אותם בחורים שלכל אחד סיפור אישי מרתק על אנשים הנלחמים על איכות חייהם , לא בריאים שאינם מתלוננים רק מבקשים עוד.

קבוצות בית הלוחם מגיעות בסופי שבוע להתאמן בכפר ולנות בחדרי החניכים - לצערי רק בקומת ביניין פנימיית גפן אפשרי להלין את חלקם.

אנחנו יצאנו "זוכים" חינוכית מהשילוב של קבלת הנכה כלא מוותר לעצמו.

סיפור של כל אחד מהשחקנים מרגש, הלוחמה שלהם שאפשר הכל כשלא מוותרים , הנפילות שלהם והלוחמה שלהם במשחק אמש הראו עד כמה

"אני יכול" למרות הבעיות הגופניות שלי. החניכים שומעים את הסיפורים האישיים , הקמת המשפחה הפרטית , מציאת מקום עבודה לפרנסה , מרבית השחקנים לא מסתפקים בקצבת משרד הבטחון והם עורכי דין , מהנדסים , בעלי עסקים עצמאיים מצליחים .

חשוב לציין שבית הלוחם חיפה שהפסידו אתמול בגביע הם בניי בית אצלנו גם והילדים ידעו לחזק את ידם על הפסדם.

מבקשת לציין שקיבלנו מכשיריי חדר כושר בשלמותו מבית הלוחם ת"א שמשמש את כל אלף תלמידיי בית הספר בשעות הבוקר ואת חניכיי הפנימייה בשעות הערב.

בתקופה זו אנחנו נערכים לקראת משחקי אליפות אירופה כאשר מוביליי ההתאחדות מגיעים בכל שבוע לשאול לראות ולתמוך.

מציינת שבנוסף להשתתפות במימון המזגן נקבל עבור התארגנות עוד 450,000 ש"ח.

בעקבות ערב הגביע אני מאמינה שבשבועיים האליפות בחודש ספטמבר הכפר וויצו הארגון כולו יראה במיטבו ונוכל להציג את פועלנו לתושביי הארץ ולתובים מחול.

המשך פעילות חיובית ומאתגרת.