בזכות ויצו ניר העמק הפכתי לחיילת ושוטרת מצטיינת...

גאוות העדה. לא בכל יום זוכה בת העדה האתיופית, לתואר חניכה מצטיינת בקורס שוטרות/חיילות של משטרת ישראל.

10/7/2011

רחל מולה(20), התגייסה לפני 8 חודשים לשירות במשטרה ולפני 4 חודשים החלה את הקורס לשוטרות חיילות בבסיס ההדרכה של המשטרה בשפרעם. בסיום הקורס חזרה לתחנה והיא משמשת כשוטרת סיור. הדרך שעשתה רחלי עד לגיוס למשטרה וסיום הקורס בהצטיינות, לא הייתה מובנת מאליה והיא הייתה עלולה למצוא את עצמה דווקא בצד השני של המתרס. בעולם הפשע.
"כשהייתי בכתה ח' וט', הסתובבתי בשכונה עם חברים שהחלו לשתות אלכוהול ולהשתמש בסמים", שחזרה רחלי, "ידעתי שאני חייבת להגיע למסגרת חינוכית מסודרת, אחרת סופי יהיה כמו כמה מחברי שהתדרדרו לפשע. אמא שלי מפרנסת יחידה ואני הבת הבכורה לאח ואחות קטנים ממני ואמא התנגדה שאעזוב את הבית". אחרי מאמצים לא קטנים הצליחה רחל לשכנע את אמה ונרשמה ללימודים בכפר הנוער ויצו ניר העמק ועברה לחיות בפנימיית ויצו ניר העמק. בתחילת שנת הלימודים בכתה י', שובצה למגמת לימודי משטרה בפנימייה, בפיקודו של רפ"ק טירן גורני, "בהתחלה לא רציתי משטרה. צחקתי שדווקא אני, עם העבר שלי, הולכת ללמוד משטרה. בהמשך התלהבתי והתאהבתי ובסופו של דבר, דרשתי מצה"ל לגייס אותי לשירות כחיילת שוטרת", סיפרה רחל.
במהלך לימודיה במגמת משטרה בפנימייה, הבינה רחל מהו חוק, ספגה ערכים, למדה קרימינולוגיה, ביקרה בתחנות משטרה והתלוותה לשוטרים בעבודתם. "בני נוער כמוני חוששים משוטרים ובהתחלה זה היה מלחיץ. אני גדלתי בלי אבא, אבל רב פקד טירן הפך ל'אבא' שלי ותמך בי לאורך כל הדרך. היום החשיבה שלי על המשטרה השתנתה מקצה לקצה, אני מגיעה הביתה בגאווה עם המדים ושומרת על אחי הקטנים שלא ידרדרו לפשע. אני קוראת לכל בני הנוער שמתקשים במהלך חייהם ועלולים להתדרדר לפשע, לא לאבד תקווה. קחו את עצמכם בידיים, כי הכול אפשרי. גלו נחישות ודבקות במטרה ויהיה מי שיסייע לכם להצליח כמוני", אמרה רחל בגאווה, "אני מקווה להמשיך בשירות במשטרה גם אחרי השירות הצבאי ולהגיע לקורס קצינות".