ויצו מברכת את מגי בוגנים, על קבלת פרס עובד ישראל לשנת 2010

ויצו מברכת את מגי בוגנים, מנהלת מעון סביונים במעלות על קבלת פרס עובד ישראל לשנת 2010.

25/7/2011

בטקס רב רושם במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס, קיבלה מגי בוגנים את פרס "עובד ישראל" בחסות עיתון מעריב יחד עם 17 מצטיינים נוספים מהמגזר הציבורי. 14 מתוכם נבחרו כמצטיינים ענפיים, כשמגי זכתה בתואר מצטיינת ענף מוסדות ציבור, 3 מהם נבחרו כמצטיינים מגזריים ואחת כמצטיינת המצטיינים. העובדים נבחרו כעובדים הטובים והאיכותיים ביותר במקומות עבודתם לאחר תהליך מיון קפדני  וזכו להוקרה על מקצועיותם ומסירותם במסגרת הטקס השנתי שעורך עיתון מעריב.

בטקס, שנערך בבנייני האומה בירושלים השתתפו יו"ר האגף לגיל הרך חסידה דנאי, מנכ"לית ויצו העולמית מירלה גל, מנהלת האגף לגיל הרך ד"ר נעמי מורנו, מפקחת מעונות צפון נירה תמיר ומנהלת גיוס והדרכה, סיוון רוזנברג.

מגי בוגנים מנהלת את מעון סביונים במעלות-תרשיחא, אחד מתוך 178מעונות היום שמפעילה ויצו לילדים, בעשר השנים האחרונות ושימשה במהלך 27 שנים במגוון תפקידים בתחומי החינוך והמינהל. בנוסף לניהול המעון שותפה מגי בפרויקטים חינוכיים מגוונים לקידום ילדים ובני נוער בסיכון ותורמת ממרצה ומזמנה לטיפוח יוזמות חברתיות בעיר מעלות.

מגי נבחרה לקבל את הפרס המכובד על היותה מנהלת ערכית ומקצועית השמה את טובת הילדים ומשפחותיהם בראש סדר העדיפויות, על טיפוח צוות מיומן ואיכותי ועל יכולתה לרתום את כל גורמי הקהילה השונים לטובת ניהול וטיפוח המעון. דברי ההסבר לבחירתה של מגי בחוברת מעריב משקפים את פועלה ותרומתה: "מגי הינה דוגמא ומופת לניהול מעון ילדים, למעורבות המעון בקהילה, לשמירת קשר עם הורי הילדים, לניהול צוות מטפלות, להשתתפות ביוזמות חינוכיות רבות ובעיקר אהבת הילדים. מגי בוגנים היא מוסד. האמא הגדולה של המעון".

מנכ"לית ויצו מירלה גל בירכה את מגי והודתה לה על היותה דוגמא ומופת ועל מסירותה ומחויבותה לחינוך הילדים: "זכייתך מהווה מקור גאווה לכל משפחת ויצו, הזוכה להכרה והוקרה בזכות ערכי המצוינות שאת מנחילה בעבודתך". עוד הוסיפה מירלה כי זו הזדמנות מצוינת להביע שוב הערכה לכל זוכי פרס המצוינות של ויצו לשנת 2010 המגשימים הלכה למעשה את חזונה של התנועה וכן להודות לכל העובדים, המתנדבות והמתנדבים הרבים העושים יום ולילה לשיפור פני החברה בישראל. 

לדברי ד"ר נעמי מורנו, מנהלת האגף לגיל הרך: "הפרס מבטא ולו במעט, את תודתנו והערכתנו הרבה לעבודתה המסורה והמיקצועית של מגי. עבודה זו של מנהלות וצוותי המעונות, הניצבים בחזית העשייה היומיומית למול ילדים, הורים וסביבה רחבה יותר,  היא זו המאפשרת לויצו להיות תנועה חברתית ומיקצועית מובילה בתחום הטיפול והחינוך בגיל הרך בישראל.