עצרת הזדהות עם מחאת האמהות

יו"ר ויצו, טובה בן דב בעצרת מחאת האמהות הגדולה: "צדק חברתי מתחיל במתן הזדמנות שווה לחינוך מקצועי ומסובסד גם בגיל הרך. אני קוראת לממשלה לקחת אחריות על חינוך ילדי הגיל הרך ולהקים רשות לאומית שתפתור בין היתר את המחסור החמור במסגרות"

30/8/2011


בישראל, מתחנכים מדי שנה כ- 300 אלף תינוקות ופעוטות, המטופלים במסגרות שונות. ל-200 אלף מתוכם אין מקום במעונות יום המסובסדים ומפוקחים ע"י המדינה. ילדים אלה מצויים במסגרות חינוך וטיפול שונות כגון גנים פרטיים, מטפלות ומסגרות קטנות אחרות. במעונות המפוקחים והמסובסדים, המופעלים ע"י ארגונים כגון ויצו, אמונה ונעמ"ת מתחנכים רק שליש מהילדים, כ- 100 אלף במספר.  לצורך השלמת הפער יש צורך בהקמתם של 2500 מעונות לפחות.
ויצו העבירה לרה"מ ולוועדה לשינוי חברתי-כלכלי בראשות פרופ' טרכטנברג תוכנית מפורטת להסדרת מערכת החינוך לגיל הרך. התוכנית כוללת: בניית מאות מעונות בהיקף ובפריסה ראויים, הקצאת שטחים ע"י רשויות מקומיות למעונות כחלק מתכנון שכונות, הגדלת הסבסוד הממשלתי להורים, הקפאה מיידית של הנחיות התמ"ת לצמצום מס' הילדים במעונות, קביעת קריטריונים של איכות ושל פיקוח על המחירים תוך העמדת תקציבים לצורך כך, הכרה בתשלומים עבור המעונות כהוצאה במס, שיפור תנאי העסקתן של המטפלות, הכשרת כוח אדם מיומן ועוד.
יו"ר ויצו, טובה בן דב אמרה בעצרת: "חינוך הוא לא מותרות! חינוך בגיל הרך הוא מוצר יסוד, ועל הממשלה מוטלת האחריות לספק אותו לכל משפחה עובדת בישראל. מתוך 300 אלף ילדים הנמצאים במסגרות, רק ל- 100 אלף יש מקום במעונות הציבוריים והמסובסדים. 200 אלף ילדים הולכים לחינוך הפרטי היקר או נשארים בבית! אני קוראת לממשלה לפתור את המחסור החמור במסגרות ולתת הזדמנות שווה לכלל ילדי ישראל לקבל חינוך איכותי, זמין ומפוקח במחיר שיאפשר להורים לקיים את משפחתם בכבוד! לא מדובר רק בעשייה למען הדור הבא, אלא גם בכלי חשוב מאין כמותו לצמצום פערים חברתיים ולהשגת שוויון אמיתי לנשים.  צדק חברתי מתחיל קודם כל בצדק חינוכי".

לנאום של יו"ר הנהלת ויצו, הגב' טובה בן דב בעצרת האמהות , לחץ כאן. 

לקט פרסומים בתקשורת, עצרת הזדהות עם מחאת האמהות אוגוסט 2011

מחאת העגלות בת"א
אתר כלכליסט- מחאת העגלות הארצית   
אתר כלכליסט- מחאת האמהות בת"א
דה מרקר 

הארץ אנגלית
הארץ כותרת
וואלה חדשות- מחאת העגלות 
ישראל היום
יתד נאמן  

מבט- ערוץ 1

מחאת העגלות בת"א- אתר דה מרקר 
מעריב
מעריב עסקים 
ערוץ 2 
ערוץ 10- היום שהיה  
ערוץ 10- חדשות
פניה לטרכטנברג- כלכליסט
קול ישראל 1