יום המטפלת במעונות ויצו

יום המטפלת במעונות ויצו

21/8/2011


"יום המטפלת" הינה מסורת שהתחלנו בה באגף לגיל הרך לפני מס' שנים, כתוצאה מחשיבה משותפת של פורום מנהלות ומטפלות שהמליץ על פורמט זה. מטרתו של היום - הוקרה למטפלות ולמבשלות במעונות שלנו, בשיתוף ההורים.
היום נועד ליצירת חוויה משמעותית ומרגשת, להבעת הערכה וליצירת "גאוות יחידה" בקרב המטפלות במעונות השונים ברחבי הארץ. ימי המטפלת בכל מעון ואזור נחגגים בימים אלו.
לשם המחשה - כמה מילים שכתבה מפקחת המעונות באזור רחובות: "יום המטפלת באזור שבפיקוחי התקיים ב-18 לחודש יולי, לאחר שבשעות הבוקר המנהלות טרחו כל אחת במעונה - גייסו הורים ואף קישטו את המעונות בערב שלפני. בכל מעון נחגג יום המטפלת בצורה שונה, כשהדגש הוא על טיפוח הצוות והכרת תודה על מאמציו לאורך כל השנה. בערב הוזמנו המטפלות למתנ"ס ברחובות, שקושט לכבודן. לאירוע הגיעו 250 מטפלות מכל האזור. התוכנית כללה, בנוסף לברכות, חלוקת תעודות הוקרה ו"שאיפה למצוינות" ל-2 מטפלות מכל מעון ולמנהלת אחת מהאזור. במהלך הערב האזינו המטפלות להרצאה חווייתית בנושא מיגור כעסים (בצד ההיבט החוויתי - נושא חשוב במיוחד לעוסקות בתחום) ולאחר מכן פצחו בשירה ובריקודים. לאורך כל הערב הוגשו למטפלות מיני מטעמים מעשה ידי המבשלות במעונות. בהשקעה קטנה (מבחינת עלויות כספיות) יצרנו חוויה גדולה !!!
וקצת מרחשי הלב של מנהלת מעון ביום שאחרי : "רציתי להודות לך בשמי ובשם הצוות על כל המאמץ וההשקעה של אתמול בערב. אני יודעת בכמה כאבי ראש זה היה כרוך ומעריכה מאוד את כל ההשתדלות והרצון הטוב למעננו.
העובדות שלי שקבלו תעודה, ממש לא נרגעות מהמחווה וכולן מדברות על זה כל הבוקר... רעיון מעולה, זה עושה כ"כ טוב ולא כרוך בהשקעה כספית גדולה. אני באופן אישי מאוד נהניתי מההרצאה. אחרי המאמץ של כל היום - להפתעתי הרגשתי מעולה. נראה לי שאת צריכה להזמין אותי כל ערב לאן שהוא...תודה ושוב תודה".