הורים שואלים- יועצים משיביםהורים שואלים - יועצים משיבים

 

‏06, ספטמבר 2011

 

לרגל פתיחת שנת הלימודים וצו השעה, יזם ארגון ויצו העולמי (5.9.11) בשיתוף עיריית ב"ש ומשרד התמ"ת שיח הורים לילדים גיל הרך, במסגרתו השיבו מומחים העוסקים בתחום החינוך והטיפול בגיל הרך על שאלות ההורים בין הסוגיות שעלו ונידונו: התערבות פסיכולוגית לגבי ילדים מתחת לגיל 3 בהקשר זה הודגשה הסמכות ההורית ותחושת הביטחון של ההורים כגורם משפיע על החוויה של הילד והתמודדות עם נפילת גרדים.

שאלות בנושא אמצעי מיגון שהופנו לנציגי פיקוד העורף הדגישו את החזרת השליטה ואת הצורך להכרות מוקדמת עם המרחב המוגן ביותר בכל מסגרת וכן, דרכים להסביר לילדים את התרגיל והצורך בתחושת שליטה על ההתנהלות במצבי חירום.

גב' איריס סרוגו, מנהלת מעון יחדיו ב"ש ציינה בהתייחסותה לשאלה בנושא תרגילים במעונות כי אנו משתדלים להפוך את הפעילות במסגרת התרגיל לחוויה ומשחק.
התשובות כללו מענים ספציפיים וכן, התייחסות לתגובות שמרביתן נורמאליות במצבים של אירועים חריגים.

כמו כן, עודכנו הנוכחים על הקמתה של יח' התפתחותית במרכז לגיל הרך בבאר שבע ועל השירותים החדשים שאנו מציעים הן להורים והן לילדים.

ד"ר נעמי מורנו, מנהלת האגף לגיל הרך בויצו: "בימים אלה עולות דרישות חברתיות  למענים שוויוניים וצודקים בתחומים רבים וביניהן בולטות דרישותיהם של הורים צעירים לשירותים זמינים ומותאמים . מכיוון שהימים ראשונים של שנת לימודים חדשה מעוררים שאלות והתלבטויות רבות בקרב ההורים, החלטנו ליזום את הכנס וזאת על מנת, שההורים יוכלו לקבל את המידע המקצועי ישירות ממומחים בכל תחום וסוגיה המטרידה אותם. החל בנושאים חינוכיים, טיפוליים והתפתחותיים ,מסגרות חינוכיות וכלה בהתמודדות עם מצבים בתקופה של מתח בטחוני. מרגש לראות איך גורמים רבים ושונים, חברו למומחי קו הייעוץ של ויצו בכדי שיתאפשר לנו להתייחס למירב הנושאים המטרידים את ההורים".

 

מספר הטלפון של "קול להורה" ייעוץ להורים בגיל הרך : 6968* או  1222-69-68.


 לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר ויצו: www.wizo.org.il ולהקליק על לשונית קו הייעוץ.

 

כשירות משלים אנו מפעילים גם פורום ייעוצי להורים