ויצו למען שירות בתי הסוהר

שיתוף פעולה ייחודי בין ויצו לשב"ס הניב סדנה מיוחדת להתמודדות עם מצבי חירום.

11/9/2011

בשבוע שעבר נפתחה בבית הויס של ויצו סדנה מיוחדת לפיתוח משאבי התמודדות עם מצבי חירום, לאנשי מקצוע ולעובדי הרווחה של שירות בתי הסוהר. הסדנא היא פרי שיתוף פעולה של ויצו ושירות בתי הסוהר במסגרת הטיפול וההתמודדות עם השכול, לאחר אסון השריפה בכרמל.

מפגש הפתיחה התקיים במעמד נשיאת ויצו העולמית, הגב' הלנה גלזר אשר יזמה את קיומה של הסדנה, יו"ר בית הויס ,הגב' נורית פולק , מנכ"לית ויצו, הגב' מירלה גל ומנהלת בית הויס ומפעילת הסדנה, הגב' חלי יחיאלי. מטעם השב"ס השתתפה ראש יחידת הרווחה, סג"צ מירב ארלוזרוב.

לאחר השריפה בכרמל ביקשה ויצו לסייע לאוכלוסיות שנפגעו באסון והפעילה מאז מספר פרויקטים למען נפגעים ומשפחותיהם. לדברי הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית, טבעי היה לפנות לשב"ס ולהציע תמיכה וסיוע בתהליך השיקום לאחר האסון. מטרת הסדנה להעניק כלים מקצועיים לאנשי הסגל של  שירות בתי הסוהר לטיפול בעובדים ובמשפחותיהם שנפגעו באסון ולהכשירם להתמודדות עתידית עם מצבי חירום וטראומה. כולי תקווה שבכך תורמת ויצו לפיתוח חוסנם של אנשי המקצוע שעושים עבודת קודש בטיפול בנפגעי האסון ובהבראתם.

הגב' גלזר ברכה את המשתתפים וציינה כי כתנועה חברתית הפועלת בתחומי חיים רבים לשיפור פני החברה בישראל ולתמיכה באוכלוסיות מגוונות, ויצו שמחה על ההזדמנות שניתנה לה בקיום מפגש חשוב זה למען עובדי  שירות בתי הסוהר ובעצם למען החברה בישראל כולה.
מנכ"לית ויצו, מירלה גל איחלה הצלחה למשתתפים ואמרה כי ויצו רואה זכות גדולה בשיתוף הפעולה עם השב"ס, שמאפשר סיוע לכל אותם עובדים שנמצאים בחזית העשייה והטיפול כתוצאה מהטרגדיה הנוראית שפקדה אותם ואת עם ישראל.

הסדנא בת היומיים הועברה ע"י פסיכולוגים ואנשי מקצוע בתחום הטיפול וההתמודדות עם טראומות ואובדן והיא כללה מפגשים בנושאים של התערבויות במצבי משבר, התמודדות עם טראומות באמצעות טכניקות מגע שונות, שיפור תקשורת בין מטפל ומטופל ועוד. חלי יחיאלי, מנהלת בית הויס סיכמה:"בסדנה ניתנו כלים חשובים להתמודדות אנשי המקצוע עם מצבי חירום, בתקווה שלא יהיו, ולטיפול בכל אותם העובדים שנזקקים להם מדי יום. מעבר לכך, המפגש של כל עובדי הרווחה של השב"ס אפשר להם, לראשונה, לתמוך אחד בשני ולהחליף מידע חשוב אודות אופני טיפול ועוד. אני מקווה שנמסד את שיתוף הפעולה עם השב"ס ונרחיב הטיפול גם למשפחות הנפגעים באסון".