ויצו עם הפנים לקהילה

ויצו עם הפנים לקהילה

מרחיבה את מעון קינג גורג' בתל אביב למרכז רב תכליתי לילדים והוריהם

בשיתוף משרד הרווחה ועיריית ת"א

 
31/10/2011
 

מעון ויצו בקינג ג'ורג' בחסות פדרציית ויצו אוסטרליה, הוסב למרכז יום רב תכליתי לילדי משפחות צעירות והוריהם. המרכז יספק מגוון רחב של שירותים חינוכיים וטיפוליים תוך ליווי משפחות הזקוקות לתמיכה ולייעוץ בגידול ילדיהן. כך הכריזה טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, בטקס חנוכת המרכז שנערך השבוע (יום א' ה- 30.10) במעמד גילה אושרת יו"ר ויצו ישראל, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו, חסידה דנאי, מנכ"לית ויצו העולמית, מירלה גל, דר' נעמי מורנו, מנהלת האגף לגיל הרך בויצו, מיטל להבי, סגנית ראש העיר ת"א, דורית אלטשולר, מנהלת מנהל השירותים החברתיים בעירייה ונציגים נוספים מעיריית ת"א וממשרד הרווחה.

הקמת המרכז התאפשרה הודות לתרומתם של פרל וברנרד לזרוס, חברים ותורמי ויצו זה עשרות שנים, אשר נכחו בטקס הסרת הלוט. היוזמה להסבת המעון למרכז נולדה בשיתוף משרד הרווחה, משרד התמ"ת ושירותי הרווחה העירוניים.

כיום, פועלות במעון ויצו קינג גורג ארבע כיתות לילדים בגילאי 3 חודשים ועד 4 שנים והוא פועל עד שעות אחה"צ. במסגרת השדרוג תפתח כיתה נוספת לילדים בגילאי שלוש עד שש שנים הזקוקים לטיפול וחינוך עד שעות הערב, יורחב סל השירותים לילדים והוריהם וישולב צוות רב מקצועי שיפעיל תוכניות חינוכיות וטיפוליות לילדים וכן הדרכות להורים, למתן כלים להתמודדות עם האתגרים הכרוכים בגידול ילדים ולמתן סיוע פרטני להתמודדות עם קשיים. הצוות יכלול עובדת סוציאלית שתשהה במרכז באופן קבוע, וכן אנשי מקצוע נוספים שיציעו תוכניות טיפוליות שונות כגון טיפול  באומנויות, במוסיקה, בבע"ח ועוד. הצוות יגבש, תוכניות טיפול וליווי פרטניות בהתאם לצרכים המשתנים של כל משפחה ומשפחה.
האוכלוסייה במרכז הרב תכליתי תהייה מעורבת ותכלול ילדים למשפחות עובדות וילדים שיופנו ע"י שירותי הרווחה העירוניים.

טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית הודתה לתורמים על תרומתם הנדיבה אשר בלעדיה לא ניתן היה להפוך את המעון למרכז רב תכליתי היחיד במרכז ת"א, ואף גילתה שהפעם היא נרגשת במיוחד היות ופרל וברנרד הם מחותניה. בן דב הודתה גם לעיריית ת"א על שיתוף הפעולה ואמרה: "הקשרים האמיצים שיש לויצו עם עיריית ת"א הביאו אותנו להקדיש את התרומה למענם של ילדי העיר והוריהם שיזכו לקבל שירותי חינוך ביחד עם ליווי ותמיכה באתגר גידול הילדים . ויצו תמשיך להשקיע בהקמתן של מסגרות חינוכיות למען רווחתם של ילדים, בני נוער
ומשפחות בעיר".

חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו אמרה בטקס: "ייעודו של המרכז למקד את העשייה החינוכית והטיפולית במשפחה כולה ולהעניק מעטפת רחבה של שירותים תחת קורת גג אחת".

מיטל להבי, סגנית ראש העיר אמרה: "כאמא לילדים אני יודעת מה חשיבותה של מסגרת חינוכית נאותה בגילאי הרך, ועל כן אני מודה לויצו על הפעלת מעונות יום מקצועיים, איכותיים ובמחירים הוגנים. רשימות ההמתנה למעונות ויצו ארוכות מדי ואני מקווה שייבנו מעונות נוספים ברחבי העיר. המרכז החדש יעניק פתרונות להורים ולילדים מאוכלוסיות שונות ויהווה בית חם ותומך לילדי מרכז ת"א. "

בטקס ברכה גם אמא של ילד המחנך במעון אשר ריגשה את הקהל כשספרה שלהם שבעה ילדים ובזכות מעון ויצו היא מצליחה להעניק לילדיה העשרה חינוכית וחוויות רגשיות ולא לדאוג רק לסיפוק צורכיהם הפיזיים. בנה של האם העניק לתורמים אלבום מיוחד  מיצירותיהם של ילדי הכיתה החדשה שנפתחה.
ויצו מפעילה בכל רחבי ת"א 22 מעונות, מתוכם 6 רב תכליתיים, כמו מרכז קינג' גורג' החדש. בכל המעונות מתחנכים כ- 2000 ילדים.

בתמונות:
תמונה מס' 1- התורמים, פרל וברנרד לזרוס עם טובה בן דוב, יו"ר הבהלת ויצו העולמית לאחר טקס הסרת הלוט.

צילום: בני צברי, ויצו. פרסום תמונות ללא תשלום.

לפרטים: מיטל וולף, דוברת ויצו 050-6214700

 

 

.