ויצו חנכה מעון יום חדש לגיל הרך באוניברסיטת ת"א


ויצו חנכה מעון יום חדש לגיל הרך באוניברסיטת ת"א

טקס הסרת הלוט החגיגי נערך במעמד הנהלת ויצו העולמית ונשיא האוניברסיטה

המעון משרת את ציבור העובדים והחוקרים ומסייע בקליטתם של ילדי מדענים חוזרים

06/12/2011

הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית: "זהו יום חג לכולנו. בהקמת המעון מממשת ויצו הלכה למעשה את ייעודה בקידום מעמד האישה, בסיוע לזוגות צעירים ובחינוך הדור הבא. בקרוב פותחת ויצו מעון יום חדש גם באוניברסיטת באר שבע"

טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית: "חינוך הוא מצרך יסוד ואנו גאים על הענקתו לילדי סגל האוניברסיטה. יצירת תנאים הולמים לדור העתיד במחקר והשארתו במוסדות המחקר וההוראה בארץ הינה מטרה לאומית אסטרטגית. אין ספק שהפעלת מסגרת הולמת ואיכותית לילדיהם של החוקרים הצעירים, כמקובל באוניברסיטאות בעולם, הינה אחד מהתנאים הללו".

 

התינוקות מגיעים לאוניברסיטה: האגף לגיל הרך בויצו, מפעיל מתחילת משנת הלימודים מרכז ייחודי לגיל הרך באוניברסיטת תל אביב. במרכז, מעון יום המונה 60 ילדים בגילאי חצי שנה ועד שלוש המתחנכים בשלוש כיתות. במסגרתו מוענק סל שירותים מורחב, כולל תוכניות חינוך, הדרכה וטיפול נוספות לקהילת ההורים וילדיהם, המוצעות  על ידי אנשי מקצוע לרבות אנשי המקצוע באוניברסיטה. המעון, בדומה לנהוג במעונות ויצו ברחבי הארץ, חרט על דגלו את ערך השותפות והדדיות עם קהילת ההורים במקום. המעון משרת את משפחות הסגלים באוניברסיטה, חוקרים, מרצים ומדענים חוזרים. את השטח להקמת המעון הקצתה האוניברסיטה ואת התקציב להתאמת המקום למעון , שיפוצו וההצטיידות בציוד הרב העבירה ויצו מתרומה בה טיפלה טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית מצוואתם של רות והנרי גפני ז"ל בסך של 2 וחצי מיליון ₪.
 
אתמול נחנך המעון באופן רשמי בטקס הסרת לוט חגיגי במעמד נשיאת ויצו העולמית, הלנה גלזר, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, טובה בן דב, חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך בויצו העולמית, תרצה רובינסקי, יו"ר אגף בינוי, יושבות ראש הנהלה נוספות וכן מנכ"לית ויצו העולמית, מירלה גל ומנהלת האגף לגיל הרך, ד"ר נעמי מורנו. מטעם האוניברסיטה השתתפו נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר וראש המגמה לייעוץ חינוכי בבית הספר לחינוך באוניברסיטה, פרופ' רחל ארהרד, אשר עומדת בראש ועדת ההיגוי של המעון. את עיריית ת"א ייצגה, מיטל להבי סגנית ראש העיר. את הטקס הנחה עמוס שפירא, מנכ"ל סלקום הפורש המשמש כנשיא אגודת ידידיי האוניברסיטה ובעיקר סבא למאיה, ביתו הבכורה של בנו אסף, חבר בפקולטה למתמטיקה של האוניברסיטה. מאיה בת הארבעה חודשים תכנס למעון בתחילת ינואר 2012. 

הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית פתחה את הטקס ואמרה כי זהו יום חג עבור ויצו ועבור האוניברסיטה והודתה ליו"ר הנהלת ויצו העולמית, טובה בן דב על השקעתה בפרויקט והעברת התרומה שהביאה להגשמת החלום. עוד הוסיפה: "מאות משפחות בישראל נהנות מהשירותים שמעניקה ויצו ב-800 מוסדותיה בכל רחבי הארץ. בהקמת המעון מממשת ויצו הלכה למעשה את ייעודה לקידום מעמד האישה ולשילוב נשים בעבודה, לסיוע למשפחות צעירות ולחינוך הדור הבא של ישראל. במעונות שלנו לא מספקים שירותי בייביסיטר, אלא מספקים חינוך אמיתי, איכותי ומקצועי- אני מודה לנשיא האוניברסיטה על שיתוף הפעולה ועל שמאפשר לנו לתרום לחינוכו של הדור הבא.

טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית אמרה בטקס: "החלום התגשם! אנו גאים על הקמתו של המעון באוניברסיטה ואין לי ספק שהוא יצמיח את הרופאים, המהנדסים, המתמטיקאים הטובים ביותר ואולי אפילו את זוכה או זוכת פרס נובל הבאים. חינוך הוא מצרך יסוד ועל הממשלה להשקיע יותר בחינוך לגיל הרך. שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה מאפשר לויצו גם לתרום להשארת מיטב המוחות ודור העתיד במחקר ובפיתוח בארץ, שהיא מטרה לאומית אסטרטגית. יצירת תנאים הולמים בהפעלת מסגרת הולמת ואיכותית לילדיהם של החוקרים הצעירים, כמקובל באוניברסיטאות בעולם, הינה אחד מהתנאים הללו".

חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך הודתה בשם האגף לכל השותפים ואמרה שהיא גאה לעמוד בראש אגף שהבין עד כמה חשוב שעובדי מחקר, דוקטורנטים וסטודנטים יוכלו להביא את ילדיהם למקום חינוכי, בטוח, מוגן ומפותח".

נשיא אוניברסיטת ת"א, פרופ' יוסף קלפטר בירך את הנהלת ויצו והודה על שיתוף הפעולה. הוא הדגיש כי יצירת סביבה תומכת לאנשי סגל האוניברסיטה ומשפחותיהם היא אחד מגורמי משיכת הון אנושי לאוניברסיטה והשארת מיטב המוחות בה ועל כן הוא שמח וגאה בהפעלת המעון והביע תקווה כי ניתן יהיה להרחיבו לטובת עובדים נוספים.

מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת"א: המעון החדש מרחיב את המענה בתחום החינוך לתושבי העיר ת"א ועל כך תהיו ברוכים. חינוך מתחיל מלידה ואני שמחה שמוסד להשכלה גבוהה משקיע בחינוך כבר בגילאי הינקות. עיריית ת"א תבנה בשנה הבאה חמישה מעונות יום חדשים בת"א ואני בטוחה שויצו תהייה שותפה מרכזית שלנו להרחבת שירותי החינוך לתושבי העיר.
 
פרופ' רחל ארהרד, ראש צוות ההיגוי של המעון: "אוניברסיטת ת"א היא מכון המחקר הגדול בישראל- אנו מבטיחים שכל הידע יחלחל למעון הזה. אני גאה בשותפות עם ויצו. רשימת ההמתנה למעון כבר ארוכה וזה הזמן לסמן את המטרה הבאה: הרחבת המעון והוספת כיתות נוספות.
 
ד"ר נעם שומרון, נציג ההורים שנכח בטקס אמר: "בין השיבוטים הביולוגיים, תורת המשפט וניתוח הדוחות הכספיים זה משמח ומרגש שנתחיל לשמוע גם צהלות ילדים. תודה לויצו ולאוניברסיטה שמאפשרים לנו ההורים, לעבוד בשקט ובביטחון שילדינו שוהים במסגרת החינוכית הטובה ביותר".

 

 

 

 

 

 

 

 

. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית
טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית
פרופ' יוסף קלפטר,נשיא אוניברסיטת ת"א
מיטל להבי, סגנית ראש עיריית ת"א
דר" נעמי מורנו, מנהלת האגף לגיל הרך
אסתי עוז, מנהלת המעוןפרופ' רחל ארהרד, יו"ר ועדת ההיגוי של המעון
עמוס שפירא,נשיא אגודת ידידי אוניברסיטת ת"א
פרופ' יוסף קלפטר,נשיא אוניברסיטת ת"א
הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית
טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית
חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך
טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית
הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית
פרופ' יוסף קלפטר,נשיא אוניברסיטת ת"א