קונצרט אות הנוער של צביקה פיק בהרצליה

 "מעלה מעלה מעלה" הקפיץ צביקה פיק מבוגרים ובני נוער כאחד בערב הוקרה לתוכנית "אות הנוער הישראלי"

באירוע ההצדעה ל"אות הנוער הישראלי" נכחו טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, יעל גרמן ראש עיריית הרצליה, המנכ"לית החדשה של משרד החינוך הגברת דלית שטאובר, ח"כ זאב בילסקי
שאף פצח בשירה אל המיקרופון

 
עמותת "אות הנוער הישראלי", קיימה ערב ההצדעה מיוחד לתכנית "אות הנוער הישראלי" בכיכובו של צביקה פיק ובני נוער רבים המשתתפים בתוכנית. הערב כלל את מיטב להיטיו: "אהבה בסוף הקיץ", "מרי לו", "הפרחה", "לגור איתו" ועוד. פיק הלהיב את הקהל שלא פסק מלשיר ולרקוד יחד עימו.

כל המשתתפים בעצרת הביעו תמיכה, אהדה ובעיקר אמונה בתוכנית "אות הנוער הישראלי" כבעלת ערך ומשמעות בחיי הצעירים הגדלים בישראל היום. החזון להצלחתה של התוכנית ולהפעלתה הייתה המכנה המשותף של כולם, המאמינים אמונה שלמה בכך שחשוב שבני נוער יעסקו בפעילות חיובית ובעלת ערך שתתרום להם ולחברה בה הם חיים. המנכ"לית החדשה של משרד החינוך, דלית שטאובר, התברר הייתה הראשונה שתרגמה את ספר העזר של התוכנית מאנגלית והיא רואה בתוכנית פעילות משמעותית ובעלת ערך בקרב בני הנוער. היא סיימה את נאומה בכך שאמרה שהיא רואה את התוכנית צומחת בישראל "מעלה מעלה מעלה" כשם ההופעה. ראש העיר המארחת יעל גרמן, הביעה את רחשי הערכה והתמיכה שלה בחינוך דור העתיד כך שיצמיח משורותיו את מנהיגות העתיד. שגריר בריטניה בישראל, מת'יו גולד MBE, המשמש כנשיא כבוד של התכנית, הציג את הפן הבינלאומי של התוכנית, הצלחתה להקניית ערכים ואת מקומה החשוב של התוכנית בישראל ופעילותה המבורכת למען הנוער והחברה בישראל. מנכ"לית העמותה אביבה בן רפאל MBE, זכתה לאורך כל הערב בהערכה והצדעה אישית מצד כל הנואמים המכובדים, צביקה פיק ובני הנוער בקהל ובבמה. היא אף הועלתה לבמה ע"י בני הנוער כדי לרקוד ולשיר לצדם. בן רפאל פועלת ללא לאות למען הנוער ולמען התוכנית באמצעים לא פשוטים, אבל הערב הזה היה הערב שלה ושל תוכנית "אות הנוער הישראלי". בין המכובדים נכחה גב' טובה בן דוב יו"ר הנהלת ויצו העולמית, אשר הייתה היוזמת להכנסת תוכנית אות הנוער הישראלי למוסדות החינוך של ויצו וממשיכה להיות התומכת המרכזית בתוכנית.

עמותת "אות הנוער הישראלי" היא חלק מתוכנית בינלאומית שמטרתה לעודד נוער לפעילות עשייה חיובית בשעות הפנאי ובכך לתרום להעצמה אישית, חברתית וקהילתית של בני הנוער.  חזון התוכנית "אות הנוער הישראלי"  להעניק עניין ומשמעות לחייהם של בני נוער, ע"י עידוד פעילות והעצמה בארבעה תחומים: שירות לקהילה, ספורט, פיתוח תחביבים ומיומנויות וכן מסעות ואתגרים.  התכנית מלווה את בני הנוער המשתתפים בתהליך שבסופו מוענק למשתתף אות מדורג (ארד, כסף וזהב) עבור הזמן המוקדש לפעילות בשעות הפנאי. "אות הנוער הישראלי" הינה חלק מתוכנית בינלאומית שמקורה באנגליה- "אות הדוכס מאדינבורו" הפועלת מזה 50 שנה ב- 133 מדינות. 

בישראל מופעלת התכנית בעיקר על ידי מתנדבים וסטודנטים, שמקבלים מלגה סמלית לליווי קבוצות בכל רחבי הארץ: בפנימיות, במוקדי קידום נוער, בבתי ספר ועוד. מנהלת התכנית הארצית, אביבה בן-רפאל: " התכנית מוכרת לצרכי תרומה וזקוקה לתרומות למימון הפעילות"

"אות הנוער" פועלת במוסדות החינוך של ויצו מזה ארבע שנים, בכל כפרי הנוער ובחלק מבתי הספר שבניהולה. בשנת 2011 השתתפו בתוכנית כ -400 חניכים. בכל השלבים: זהב, כסף וארד.
חניכי ויצו משתתפים בסמינרי מנהיגות ארצית ולוקחים חלק בכל המשלחות הבינלאומיות. ב 4 שנים האחרונות יצאו לארצות שונות בהן אנגליה, בלגיה, רוסיה, צ'כיה, גרמניה, פינלנד, ניגריה- בהצלחה מרובה. כפרי הנוער ארחו משלחות גומלין מארצות אלו וקיימו סמינרים משותפים.

בארץ רשומים כ 4000 בני נוער בתוכנית בכל השלבים, מתוך קרוב למיליון רשומים מ-  132 מדינות. ויצו הינו הארגון החברתי היחיד בצד הגופים הפורמאליים (בתי-ספר , רשויות מקומיות ומתנס"ים) המקיים את התוכנית באופן מלא!

לתכנית הצלחות מוכחות ביכולת שלה לנתק את ילדינו מההצמדות ל"מסכים" ולא משנה אם זה טלוויזיה, מחשב או אייפון, מחוסר המעש הבטלני לטובת פעילות מהנה, מאתגרת ומעשירה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית ובעלהצביקה פיק ותלמידי ויצו ניר העמק