פרס העובד המצטיין לשנת 2012

 פרס העובד המצטיין לשנת 2012
לעדנה רופא, מנהלת מעון בית פורג' בת"א


‏12 מרץ 2012


מירלה גל, מנכ"לית ויצו העולמית: "עדנה היא סמל ודוגמא למנהלת ערכית ומקצועית שבזכותה ובזכות הצוותים שלנו ברחבי הארץ, מובילה ויצו בתחום הטיפול והחינוך בגיל הרך בישראל".

עדנה רופא, מנהלת מעון בית פורג' מזה שבע שנים, קיבלה את פרס העובד המצטיין בטקס רב רושם שערך עיתון "ידיעות אחרונות", במעמד שר הפנים וסגן רה"מ, אלי ישי.  יחד עם עדנה זכו בפרס 31 מצטיינים נוספים מהמגזר הציבורי, שנבחרו, לאחר תהליך מיון קפדני,  כעובדים הטובים והאיכותיים ביותר במקום עבודתם.

בטקס, שנערך באוניברסיטת ת"א השתתפו מטעם ויצו הגב' חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך, הגב' נעמי מורנו מנהלת האגף לגיל הרך, הגב' חוה שי מנהלת אגף משאבי אנוש, הגב' ליסה אובליגנהרץ מפקחת מעון בית פורג' והגב' הילה חכמון מאגף משאבי אנוש.

עדנה רופא נבחרה לקבל את הפרס המכובד על היותה מנהלת ערכית ומקצועית השמה את טובת הילדים ומשפחותיהם בראש סדר העדיפויות, על טיפוח צוות מיומן ואיכותי ועל יכולתה לרתום את כל גורמי הקהילה השונים לטובת ניהול וטיפוח המעון וכמובן על מעורבותה בקהילה ועשייתה לקידום ילדים ובני נוער בסיכון..

דברי ההסבר לבחירתה של עדנה משקפים את פועלה ותרומתה : "עדנה רופא נבחרה לעובדת מצטיינת על פועלה למען ילדי המעון וקידומם החינוכי והחברתי ועל גיוס הקהילה למען חיזוק המעון. עדנה היא הרבה יותר ממנהלת ואינה מסתפקת במטלות היומיומיות. היא הצליחה ליצור אינטרקציה מדהימה עם אנשי השכונה ולתת להם ולילדיהם הרבה אהבה ותקווה. עדנה מסייעת להורים במציאת תעסוקה ומהווה מעין כותל או סמכות חינוכית-אנושית עימה ניתן להתייעץ בכל דבר. הגישה שלה היא גישה מנצחת: הילדים קודמים לכל ויש לעשות כל מה שאפשר כדי שהם יקבלו את מלוא האהבה, הטיפוח, החינוך והשירותים שהמערכת מעמידה לרשותם. בדומה לחלילן מהמלין, עדנה מצוידת באישיות ממגנטת הגורמת לכל מי שנקרה בדרכה להיות מוכן ללכת אחריה באש ובמים. המעון שלה יוצא נשכר מהקסם הבלתי נלאה שלה אם בתרומות ופעילויות נוספות שלא היו כלולות בתוכנית העבודה במקור. אין ספק שבית פורג' הפך למעון דגל של ויצו הרבה בזכות החריצות, המסירות, הכריזמה והאישיות הכובשת של העומדת בראשו

לדברי עדנה רופא: "מדובר במעון שבבסיסו נדרש לתת מענה חינוכי ולעיתים גם רגשי-נפשי עבור הילדים. בעיניי, אחד היעדים החשובים ביותר שממלא המעון הוא לתת לכל ילד וילד חלון הזדמנויות לחיים שחסר בבית הראשוני ממנו הוא מגיע. כיוון שכך, כמנהלת אני דואגת למגוון רחב של פעילויות וסדנאות לילדים, אני דואגת לגייס תרומות עבור המעון בעזרתן נרכשים אמצעי מחשוב מתקדמים, אני יוצרת הזדמנויות בהן האימהות של ילדי הגן יכולות להיכנס למעגל העבודה ועוד.
ההשקעה הרבה בילדים ובמשפחותיהם נושאת פירות: "אנחנו מנהלים מעקבי התפתחות אחרי כל ילד וילד. "יש לנו גרפים שמודדים את ההתקדמות של הילדים מבחינת כישורי שפה למשל, מהרגע שהם הגיעו למעון ועד היום. מדהים לראות כמה מהר אפשר להבחין בשינוי בשפה ובהתקדמות התנהגותית ורגשית אצל הילדים. זה ממלא את צוות העובדים ואותי באושר וסיפוק רב. העובדה שמדובר בילדים מרקע קצת בעייתי יכולה להיתפס כמרתיעה וקשה, אבל מבחינתי זה אתגר ואני מתמודדת איתו יום אחרי יום. אל מול כל הקשיים, לראות ילד מגיע לגן עם חיוך גדול, זה אחד הדברים היפים ביותר בעולם".

משפט מחץ: "כל יום הוא יום חדש. אני יודעת מה אני רוצה אבל לא יודעת למה לצפות. באה עם ראש פתוח ותמיד עם תקווה שאפשר להגיע עד השמיים. כל הזמן מרגישה שזה היום הראשון שלי".

 

 

 ליסה אובליגנהרץ- מפקחת
דר' נעמי מורנו- מנהלת האגף לגיל הרך
עדנה רופא- זוכת פרס העובד המצטיין
חסידה דנאי- יו"ר האגף לגיל הרךעדנה רופא במעמד קבלת הפרס מהשר אלי ישי