אירוע בני המצווה השנתי

בניגוד לעבר, פרויקט בני המצווה אורגן ללא סיוע המדינה, אך בעזרת תרומות פרטיות הוא קרם עור וגידים. בנוסף, לראשונה ישתתפו 15 ילדים ממוצא אתיופי בפרויקט בני המצווה, שעורכת ויצו ת"א זו השנה ה-14 ברציפות

6/5/2009על אף המשבר הכלכלי והקשיים בגיוס תרומות, נערך השבוע
(5/5/09) בסניף ויצו תל אביב בפעם ה-14 ברציפות אירוע בני המצווה השנתי. במסגרת האירוע התקיימה מסיבת בר/בת מצווה ענקית ל-46 ילדים יתומים ומעוטי יכולת מדרום תל אביב – ביניהם יתומים, ילדים למשפחות חד הוריות וילדים בסיכון. במסגרת המסיבה הגדולה באולמי "רסיטל סיטי", חולקו לילדים מתנות רבות יקרות ערך, כאשר גולת הכותרת הייתה חלוקת אופניים לכל אחד מהילדים. האירוע צולם על ידי צלם סטילס ווידאו וכל ילד קיבל למזכרת דיסק עם סרטון ותמונות מהמסיבה. האירוע כולו התקיים בעזרת תרומות והתנדבות של פעילות. 

בפעם הראשונה בתולדות הפרויקט, השתתפו בו השנה גם 15 ילדים יוצאי אתיופיה, אשר הגיעו לישראל עם משפחותיהם לפני כשלוש שנים. הילדים, אשר מתגוררים ביפו עם משפחותיהם, נמצאים תחת חסות הפדרציה האיטלקית של ויצו וצורפו לפרויקט בני המצווה ברגע האחרון. רוב ההורים של הילדים האתיופים לא דוברים עברית, אך נמצאים בליווי צמוד של אנשי ויצו איטליה ומקבלים מהם סיוע כספי ופיזי לאורך כל השנה.הפקת פרויקט בני מצווה, הכולל גם מפגשי גיבוש בין הילדים וטיול מיוחד לירושלים, היה קשה במיוחד השנה בעבור פעילות סניף ויצו בתל אביב. בניגוד לעבר, ארגון הפרויקט השנה נעשה ללא סיוע של גורמי המדינה וגיוס התרומות מאנשים פרטיים היה קשה במיוחד על רקע המיתון הכללי. איתור הילדים והקשר עימם נעשה בסיוע עיריית תל אביב. אורח הכבוד של האירוע היה הרב הראשי של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו והשתתפו בו גם יו"ר ויצו העולמית טובה בן דב ויו"ר ויצו ישראל יוכי פלר.

במסגרת הפרויקט נערך גם טיול גיבוש מיוחד לכל בני המצווה, אשר התרגשו מאוד לבקר לראשונה בחייהם בכנסת ישראל ובכותל המערבי, ביחד עם הוריהם ובמימון של ויצו ת"א. הילדים וההורים התרגשו במיוחד מהביקור בהיכל המחוקקים ואמרו "לא היינו רואים את הכנסת לעולם אם ויצו לא היתה דואגת לנו" ו"זאת המתנה הכי יפה שקיבלנו לפסח". לקראת מסיבת בני המצווה ביום שלישי הקרוב, ההתרגשות בקרב הילדים והמשפחות הגיעה לשיא וללא ספק זה היה אירוע שהם יזכרו כל חייהם.

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.