הדרוזיות רוצות להנהיג

בסיום הקורס הראשון למנהיגות נשים דרוזיות, התברר כי גם הנשים הדרוזיות רוצות להנהיג.  בין המפגשים במהלך הקורס -מפגש ליזמות עסקית שנתן למשתתפות כלים לפתיחת עסק מן הבית

25/6/2009

סיום קורס דירקטוריות

השנה הסתיים הקורס הראשון למנהיגות נשים דרוזיות בסניף ויצו בדליית אל כרמל. במפגש הסיום שהתקיים בבית יד לבנים השתתפו במעגל הנשים  12 נשים, המסיימות עם הרכזת המנחה סמירה סאדר, במקצועה היא עובדת סוציאלית ומנחת קבוצות בערבית ובעברית.

כיבדו את האירוע בנוכחותן: יו"ר ויצו ישראל יוכי פלר, יו"ר האגף לקידום מעמד האישה בויצו ישראל גילה אושרת ואחראית האגף לנושא מנהיגות נשים תמר ניב. יו"ר הסניף ע'אדה כמאל, קידמה בברכה את האורחות ואת מסיימות הקורס. לאחר מכן, סיפרו כמה מן המסיימות מה היו ציפיותיהן מ-11 המפגשים. הן הדגישו את העובדה שהיו צריכות ללמוד לארגן את היציאה אחת לשבוע מן הבית מבלי לשבש את התנהלותו התקינה. שיטת העבודה בקורס הייתה אינטראקטיבית,  לא רק הרצאה אלא גם האפשרות לבטא את רצונותיהן. המנחה נתנה מקום וחשיבות לדברים שהנשים אמרו.

בין המפגשים במהלך הקורס היה מפגש ליזמות עסקית, שנתן למשתתפות כלים לפתיחת עסק מן הבית. כמו כן היה מפגש בנושא פתרון קונפליקטים. לימוד נושאים שונים במהלך הקורס, כמו יכולת חשיבה בצוות קרבה ביניהן והן מתכננות להמשיך ולהיפגש באופן עצמאי. גם ע'אדה העידה שהבנות עובדות עמה כצוות ומחזקות את הסניף בפעילותן.

יוכי פלר וגילה אושרת ברכו את הנשים תוך מתן דגש לחשיבות קידומן והשפעתן על החברה הפטריארכלית בה הן פועלות. במפגש השתתפו מספר נשים דרוזיות שנבצר מהן להשתתף בקורס והן הביעו צער על אשר הפסידו.

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.