ראש עיריית מודיעין, בהנחת אבן פינה לסניף ויצו בעיר: "ויצו מודיעין זה מותג"

ראש עיריית מודיעין, מר חיים ביבס, בהנחת אבן פינה לסניף ויצו בעיר: "ויצו ומודיעין זה מותג !"
הסניף החדש, ההולך ונבנה בשכונה הצעירה בעיר, ימוקם ברחוב אחלמה, בסמוך למעון ויצו, שכבר פעיל והומה תינוקות וילדים. עכשיו תורן של המתנדבות הוותיקות להתחדש...

3/9/2010

בשעה טובה וביום טוב (ה-2 בספטמבר) התקיימה הנחת אבן- הפינה לסניף ויצו מודיעין החדש. הסניף שישרת את אוכלוסיית העיר, בכל טווח הגילאים, נבנה ע"י ויצו על קרקע שניתנה לו ע"י עיריית מודיעין. בניית הבית התאפשרה הודות לתרומתם הנדיבה של תום וריי מנדל מפדרציית ויצו אוסטרליה, ויקר על-שמם.

הסניף ייתן מענה במגוון של נושאים: בתחום המגדרי- לשכה משפטית, המאפשרת ייעוץ בחינם בנושאים כגון גירושין, גישור, טיפול זוגי, טיפול משפחתי וטיפול פרטני. לגיל הבכיר ינתנו מגוון פעילויות ענפות: טיולים ברחבי הארץ, תרבות, פעילויות בחגים ועוד. לנערות במצוקה- תמשך הפעילות הרבה בשיתוף מחלקת הרווחה של העירייה. כמו כן, ינתן שרות למשפחות חד-הוריות ותהיה במקום חנות "ביגודית"  למכירת בגדים יד שניה וחדשים בסכום סמלי.

 
הטקס התקיים במעמד ראש עיריית מודיעין, מר חיים ביבס, הרב הראשי של מודיעין, כבוד הרב אליהו אלחרר, סגני ראש העיר- מר מוטי גרונר ומר מויש לוי,  גברת הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, גברת יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, גברת יעל נגה, יו"ר סניף ויצו מודיעין, אנשי העירייה ומתנדבות ויצו המסורות.

את הטקס פתחה הגברת טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית: "נפלא לבוא למודיעין, פעם ועוד פעם, לפתיחת מעונות או להנחת אבן פינה לסניף. יש לויצו במודיעין 4 מעונות, כשהאחרון- מעון "ויצו אחלמה" נפתח בשעה טובה בתחילת שנה זו, כתרומה מנורבגיה. אנו עומדים לפתוח בעיר בעוד מספר חודשים מעון חמישי במספר. מודיעין היא עיר צעירה, כ- 40% מאוכלוסיית העיר הינם ילדים. המקום הזה נועד לשרת את הקהילה".

בשלב זה עוברת יו"ר הנהלת ויצו העולמית לשפה האנגלית: "התורמים, תום וריי מנדל מאוסטרליה, רצו להיות פה. תום חלה ועבר ניתוח, ואושפז בבי"ח בלונדון. אנו שולחים לו את אהבתנו וכן איחולי החלמה מלאים. ריי היא ילידת צפת. זהו הנס של חנוכה שקורה כאן, במודיעין, והנס של מדינת ישראל. הנס של ריי, הנס של ההשקעה במדינת ישראל, ההשקעה שהפכה את מדינתנו למשגשגת ופורחת. כשדיברתי עם תום וריי אמרתי להם- ויצו אחוזת ילדים זו אכן אהבתכם הראשית, אך יש שם הכל ואתם חיפשתם פרויקט חדש. תודה גם לויצו אוסטרליה. מי ייתן ומקום זה יהפוך למקום כינוס לקהילה ומקום של אהבת ישראל".

גברת הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית: "במודיעין התחלנו בסדר הפוך- בדר"כ אנו פותחים סניף ואח"כ נותנים שירותים. בעיר הצעירה הזו התחלנו ראשית בהפעלת מעונות. מעונות שהם הכי טובים שיש לנו. הסניף במודיעין החל את דרכו בקרוואן קטן ובו נשים צעירות שרצו להתנדב. לפעמים לוקח זמן להגיע למקום גדול יותר, אך זה לא הפריע לנשות הסניף לפתוח לשכה לייעוץ משפטי ולתת שרותים נוספים בהתנדבות". בפנותה לתורמים, תום וריי, מוסיפה נשיאת ויצו העולמית:"חזרתי לפני כחודש ימים מביקור בפדרציה באוסטרליה. אין אף אחד שם שלא מדבר על אהבתכם לויצו, תום וריי היקרים, על מחויבותכם ועל תרומתכם. אני שמחה שזוג כמוכם הינו חלק ממשפחת ויצו ומקווה לראותכם כאן בטקס חנוכת הסניף".

הגב' גלזר הדגישה את מחויבותה של תנועת ויצו לקהילות המוחלשות בישראל. גלזר:" זה לא פשוט היום לזוג צעיר עם ילדים ומשכנתא "לגמור" את החודש. הרבה מאוד נשים אמנם עובדות, אך השכר שלהן נמוך מאוד, שכר מינימום, ואנחנו כתנועה חברתית צריכים לחשוב על כך".

נאומו של ראש עיריית מודיעין, מר חיים ביבס, היה נאום מלא חמימות לויצו, למתנדבות ולתרומתן לעיר: "את העבודה האמיתית עושות הנשים, שאת חלקן אני מכיר באופן אישי, והן עושות עבודה נפלאה כאן בעיר. ויצו ומודיעין זה מותג. יש לי כבוד והערכה למותג ויצו גם ברמה המקומית וגם ברמה הארצית. בניגוד לאחרים, שמדברים הרבה, אתן עושות. ויצו זהו הגוף הראשון שמדבר וגם עושה. הסניף יכלול גם מרכז לייעוץ משפטי וכן שירותי רווחה. זהו המתחם הצעיר ביותר במודיעין. יהיה כאן השילוב המנצח: חוכמת המבוגרים והנתינה לדור הבא את המתנה הזו".

גברת יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל: "הנחת אבן הפינה בסניף מודיעין היא עבורי אבן דרך בהגשמת חלומות. היום נתנה לי זכות גדולה בשנתי האחרונה כיו"ר ויצו ישראל. זוהי הפעם השלישית בתוך זמן קצר שאנו מניחים אבן פינה לסניף חדש. הסניף החדש יאפשר להרחיב את מניפת השירותים הקיימת בעיר של 175,000 תושבים. תודות ליו"ר הסניף, יעל, שדם ויצו זורם בעורקיה, שכן אמה היתה היו"ר האגדית של העיר חיפה, ותודות למתנדבות ויצו המסורות וכמובן תודות לתורמים, שעשו את הבלתי-אפשרי לאפשרי.

גברת יעל נגה, יו"ר סניף ויצו מודיעין: "לפני כ-12 שנה פנתה אלי יהודית אמיתי והציעה לי להצטרף לסניף ככוח הצעיר. קיבלנו קרוואן מפדרציית צ'ילה ואח"כ תרומה של הספריה העירונית. זה לא פשוט ללכת בדרכה של אמא. בתחילה התנדבתי וגם עבדתי. מצאתי את עצמי עושה 80% לויצו ורק 20% לעבודתי, ולכן פרשתי לאחר זמן מה. יש כאן בנות שהחזיקו את הדגל בזמן שפרשתי. הסניף סבל בעיקר מחוסר מקום, אך בזכות נחישותן של המתנדבות התחיל לשגשג. היום, בשיתוף מדהים עם אגף הרווחה, אנו ממשיכים את הפעילות הברוכה ונפתחה אף יותר, עם המעבר למשכן החדש".

הרב הראשי של מודיעין, כבוד הרב אליהו אלחרר:"לא סתם נאמר "מצא אשה- מצא טוב". מהות הגבר הינה רוחנית והאשה מורידה את זאת לשפת המעשה והופכת הכל לשלמות. אנו ערב ראש השנה ואין מועד מתאים מכך לחנוך מקום לקהילה. המסר "תחל שנה וברכותיה" הינו מסר של עשייה מבורכת, של עוד מעון ועוד סניף.שתהיה לכולנו שנה של הגשמה, שנה של פעילות ברוכה".

את הטקס ליוותה בחן רב ובהתנדבות הזמרת דנה בשיר "אני אגשים את חלומי".

 

 

 הלנה גלזר, נשיאת ויצו העולמית, טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית וחיים ביבס, ראש עיריית מודיעין, חותמים על הקלף.


יו"ר ויצו והקלף (מימין לשמאל): יעל נגה, טובה בן דב, הלנה גלזר, יוכי פלר, תרצה רובינסקי ואסתר מור.


כבוד הרב הראשי של מודיעין וראש העיר מטמינים את הכד ובו הקלף.

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.