ויצו עם הפנים לקהילה

ויצו עם הפנים לקהילה

ויצו פתחה מרכז קהילתי הכולל סניף ומעון יום בנס ציונה  

בשיתוף העירייה


06/11/2011

ביום ג' ה- 1 בנובמבר  נערך בנס ציונה טקס קביעת מזוזות חגיגי בסניף ויצו החדש ובמעון יום שנבנה בצמוד לו. הטקס נערך במעמד רבני העיר, ראש העיר מר יוסי שבו, נשיאת ויצו עולמית הגב' הלנה גלזר, יו"ר ויצו העולמית הגב' טובה בן-דב, יו"ר ויצו ישראל הגב' גילה אושרת, הגב' רחל קסלר, יו"ר הסניף, מנכ"לית ויצו העולמית הגב' מירלה גל, חברות הנהלת ויצו ישראל מתנדבות הסניף ואורחים נוספים.

ויצו מפעילה בסניף נס ציונה פעילויות לרווחת התושבים זה למעלה מ-60 שנה וכיום חונכת את משכנה החדש בעיר תודות לעיריית נס ציונה, אשר הקצתה את השטח ותודות לתרומות שגייסה בהיקף של מיליוני ₪. לדברי הגב' רחל קסלר, יו"ר סניף ויצו בעיר הסניף הקודם היה קטן מלהכיל את שלל הפעילויות למען תושבי העיר והיא הודתה לכל מי שעשה במלאכה ותרם להגשמת החזון: עיריית נס ציונה והנהלת ויצו העולמית על שמאפשרות להרחיב את השירות לטובת כל תושבי העיר. בדבריה הביעה תקווה שהפעילות המבורכת של הסניף, למען הקהילה, תתעצם בבית החדש.

בסניף ויצו החדש קיים מרכז יומי לנערה הכולל  בית חם לנערות צעירות הזקוקות לתמיכה והדרכה אחרי שעות הלימודים, מועדוני נערות וקבוצות המשך לנערות בוגרות המכינות אותן לגיוס לצה"ל ולהשמה מקצועית. מתנדבות ויצו בסניף מפעילות בנוסף קבוצות העצמה לנשים וחוגי בית וכן ביגודית למכירת בגדים יד שנייה.  
מעון היום החדש שנבנה בצמוד לסניף, נפתח כבר בתחילת ספטמבר ומחנך למעלה מ- 70 ילדים. המעון נותן מענה בעיקר למשפחות עובדות ופועל עד שעות אחה"צ המאוחרות. ויצו גייסה צוות חדש ומקצועי למעון ובכך  מספקת גם מקומות עבודה לנשות העיר. לבקשת ההורים נערכת במעון העשרה מוסיקלית ובחודש הקרוב אף יוקם בו חדר מיוחד עם כלי מוסיקה איכותיים. 

הגב' הלנה גלזר, נשיאת ויצו עולמית הודתה בדבריה לראש העיר על שיתוף הפעולה ועל התרומה של הרשות המקומית להקמת המרכז החדש והודתה על העשייה הייחודית והמסורה של המתנדבות בסניף למען שיפור פני החברה בעיר. הגב' גלזר הדגישה כי ויצו תמשיך לקדם הקמתם של מרכזי קהילה המשלבים פעילות קהילתית יחד עם שירותי חינוך תחת קורת גג אחת בערים נוספות ברחבי הארץ וכי המרכז החדש שהוקם יספק רצף של שירותים לילדי הגיל הרך והוריהם, לנערות צעירות ולנשים רבות בעיר.
     
הגב' טובה בן דב, יו"ר ויצו עולמית, הדגישה בדבריה את הפתיחות המיוחדת של ראש העיר לצרכי הנערות, הנשים והאוכלוסייה הבוגרת בעיר. הגב' בן דב התייחסה לאווירת ההתנדבות בסניף מימים ימימה וכן מאז ימיה של היו"ר ורדה שבו ועד ימינו ושבחה את עבודת הקודש הנעשית בסניף בראשותה של רחל קסלר למען הנערות והנשים בקהילה. בדבריה הדגישה את העובדה שהנהלת ויצו עולמית החליטה לבנות עבור הסניף בית ההולם את הפעילות המבורכת המתקיימת במקום.

הגב' גילה אושרת , יו"ר ויצו ישראל איחלה לסניף הצלחה והביעה תקווה כי הוא יהיה אבן שואבת לכל איש ואישה, ילד וילדה בעיר נס ציונה.

ראש העיר, מר יוסי שבו, ציין בדבריו את תרומתם של המתיישבים הראשונים שעשו "צדק חברתי" ותרמו קרקעות למועדון ויצו ששרת את צרכי הקהילה המשתנים עם השנים. מר שבו  ציין את גדולתה של ויצו שהחזירה את המשאבים שנתרמו לה על ידי המייסדים, הוסיפה עליהם כסף רב והעמידה אותם לרשות הקהילה בעיר.

סניף ויצו החדש ממוקם ברח' המעפילים 3 פינת השייטת,
הציבור מוזמן!

 

 

 

 

 

 

 

. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           
       
   
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.