ילדי מעונות היום של ויצו קבלו את החג בסדר פסח חגיגי

04.04.2012


"התרגשות גדולה אחזה את ילדי מעון ויצו בת"א
אשר ערכו סדר פסח מיוחד לכבוד החג. בשבועות
האחרונים למדו הילדים על החג ומנהגיו, ובימים האחרונים חגגו בהצגת קטעים ושירים מתוך ההגדה, אכלו ממאכלי החג ואפילו הרימו כוסית לחיים. הילדים בני השנתיים והשלוש הפליאו בקושיות במהלך הסדר ושאלו את הגננות מי שמר על משה כשהיה בתיבה ומה הוא אכל..".       סדרי פסח נערכים כמסורת בכל רשת המעונות של ויצו ברחבי הארץ ואלפי פעוטות וילדים זוכים ליהנות מחגיגה של ממש.

טובה בן-דב, נשיאת ויצו העולמית אשר השתתפה בסדר פסח עם ילדי מעון ויצמן בת"א אמרה כי האווירה הייתה חמה והילדים גילו בקיאות בלתי רגילה בסמלי החג ומאכליו. החינוך לערכים וגיבוש הזהות היהודית והציונית מתחילים כבר בגיל הגן כאשר הילדים לומדים על הסמלים היהודיים וסמלי המדינה. אלו הזיכרונות, הטעמים והריחות שהם ייקחו איתם הלאה ויחזקו את הזהות שלהם כיהודים, כישראלים וכציונים.
.


*

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.