קמפיין אינסטגרם חדש של אישי ציבור וידוענים קורא לגברים אלימים "לצאת מהצל"

במסגרת הקמפיין החדש של  ויצו למניעת אלימות במשפחה החושף ברשת וידויים של גברים אלימים

16.12.12

 • מובילי דעה וביניהם ח"כ איתן כבל, רן שריג, גואל פינטו, איגי דיין  ועוד הצטלמו באור וצל לקמפיין אינסטגראם ייחודי שיופץ ברשתות החברתיות .

• את הקמפיין שנקרא "צא מהצל", יזמה תנועת ויצו לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים .

• את עמוד הקמפיין אפשר לראות בלינק הבא: www.facebook.com/MenHelpLine

הקמפיין החדש של ויצו למניעת אלימות במשפחה, ממשיך להכות גלים- אישי ציבור, תקשורת ותרבות ידועים התגייסו לקמפיין חדש של תנועת ויצו למניעת אלימות במשפחה, במסגרתו הם קוראים לגברים אלימים ל"צאת מהצל" ולעצור את האלימות בביתם. במסגרת קמפיין ויצו מועלים לרשתות חברתיות מונולוגים אמיתיים של גברים אלימים, המספרים על תחושותיהם ממקרי האלימות שהפעילו על בנות זוגן ומתהליך הייעוץ והטיפול. הקמפיין נועד להעלות את המודעות לתופעה ובעיקר כדי להראות שאפשר לצאת ממעגל האלימות באמצעות טיפול וייעוץ מתאימים.

כחלק מהקמפיין 15 מובילי דעה מתחומי עשייה שונים וביניהם ח"כ איתן כבל, רן שריג, עומרי חיון,  דני סידס, גואל פינטו, לירן שטראובר, גיל לבנוני, שחקן נבחרת ישראל בכדורגל, אלרואי כהן, איגי דיין, חיים צינוביץ', אליאב אללוף, ניר פרידמן הצטלמו לפרויקט צילומים ייחודי בהפקתו של צלם האופנה עידו איז'ק, אשר נודע בצילומיו הדיגיטליים באמצעות הניד ותוכנת האינסטגרם. איז'ק שהצטלם גם הוא לפרויקט צילם את כל המצולמים כשחלק מפניהם נמצא בצל כדי להעביר את המסר לגברים. התמונות תועלנה ע"י כל המצולמים לעמוד הפייסבוק שלהם וייחשפו גם בעמוד הפייסבוק של קמפיין ויצו: www.facebook.com/MenHelpLine  לצד המונולוגים של הגברים האלימים.

את הקמפיין שנקרא "צא מהצל", יזמה תנועת ויצו לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים שנערך בסוף נובמבר. הקמפיין קורא לגברים אלימים לקחת אחריות על האלימות הפיזית והרגשית שהם מפעילים על משפחתם, ולקבל טיפול מקצועי. בעמוד הפייסבוק של הקמפיין "הקו לגברים במעגל האלימות" מתפרסמים מדי יום וידויים של גברים אלימים שהשתקמו ומספרים כעת על התהליך שעברו.

מדובר בפנייה חסרת תקדים של ארגון נשים לקהל הגברים האלימים, שעד כה היה נוכח בקמפיינים מסוג זה כצל מאיים חסר זהות. במסגרת הקמפיין משיקה ויצו קו ייעוץ וסיוע ייחודי ואנונימי לטיפול בגברים אלימים במספר 1-800-393904.

להודעה זו מצורפות דוגמאות לתמונות שיופצו במסגרת הקמפיין עם ציטוטים מתוך המונולוגים של הגברים.

גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל, המובילה את הקמפיין אמרה : "אנו מבקשות לראשונה לפנות לגברים, מחוללי האלימות, במקום לנשים הנפגעות, כפי שעשינו כל השנים ולהגיד להם: קחו אחריות, הפסיקו את הסבל שאתם גורמים לעצמכם ולאהובים עליכם. אפשר לצאת ממעגל האלימות! ויצו מציעה מענה ייחודי, בטוח ומגן שמטרתו להסיר את הסבך בחייכם ולא לשפוט אף אחד. אנו קוראות לגברים להתגייס איתנו למאבק נגד האלימות ולראות עצמם כחלק מציבור המאמין בשיתוף ושוויון זכויות, ושואף לשינוי".
עידו איז'אק, צלם הפרוייקט: "הרשתות החברתיות ורשת האינסטגרם ביניהן מאפשרות לרתום את הקהל הרחב לפרויקטים וקמפיינים חשובים, כמו הקמפיין הייחודי של ויצו".

 

 

 

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.