ויצו במכתב חריף לוינשטיין: בטל את מינוי אשל

אתמול (א') פנתה גילה אשרת יו"ר ויצו ישראל ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, בבקשה לבטל מינוי של אשל כמנהל המשא ומתן הקואליציוני ולא לאפשר חזרתו לשירות הציבורי. 

מכתב זה נשלח לאור הדיווחים האחרונים בתקשורת שעל פיהם, נתן אשל, ראש הסגל לשעבר של בנימין נתניהו שהועמד לדין וננזף בגין הטרדת עובדת עומד לשוב לתפקיד ציבורי ולהיות מעורב בניהול המשא ומתן הקואליציוני. במכתב שנשלח לויינשטיין ציינה אושרת כי במסגרת הסדר הטיעון הועמד אשל לדין משמעתי וקיבל עונש של נזיפה חמורה תמורת התפטרותו משירות המדינה והתחייבות כי לא ישוב לשרת בשירות המדינה בעתיד. חזרתו לצוות המשא ומתן הקואליצוני, מבטלת התחייבות זו.

עוד נכתב במכתב כי חזרתו של אשל לחיים הציבוריים מעבירה מסר ברור ומדאיג לנשים בישראל שלא להתלונן. "אפילו במקום עבודה כמשרד ראש הממשלה אין אקלים בטוח והנשים חשופות לפגיעה חוזרת ונשנית".

מצ"ב המכתב המלא

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.