כבוד וגאווה לויצו בטקס אות הנשיא לעובד המצטיין: קיטי ביטון, מנהלת מעון ויצו צור שלום בצפון זכתה בפרס "העובד המצטיין" שהוענק ע"י נשיא המדינה

קיטי ביטון, אם לארבעה, עובדת בויצו למעלה מ- 20 שנה קיבלה את הפרס בהתרגשות "המעון הוא הבית שלי והצוות הם המשפחה שלי" הנשיא שמעון פרס עם גב' קיטי ביטון
          

ד"ר נעמי מורנו, מנהלת אגף לגיל הרך וקיטי ביטון
 
 
בטקס מכובד ומרגש בבנייני האומה בירושלים הוענק  השבוע  פרס "העובד המצטיין", בחסות ידיעות אחרונות, לקטי ביטון, מנהלת מעון ויצו צור שלום בקריות. הפרס הוענק לעובדים מצטיינים מכל הארץ שנבחרו ע"י ועדה מקצועית. 


נשיא המדינה, שמעון פרס העניק את הפרסים ל-26 עובדים שנבחרו כהוקרה על מקצועיותם ומסירותם ועל היותם עובדים איכותיים, יוזמים ומקדמים את המטרות של מקום עבודתם.

הנשיא פרס בירך את הזוכים ואמר "בשם המדינה והחברה, אני מוקיר ומברך את הזוכות והזוכים בפרס "העובד המצטיין" , זהו מפעל חברתי חשוב, המעלה מדי שנה בשנה, כבר ארבעה עשורים, את ערך העבודה ומגביה את קומתנו כפרטים וכחברה. העובדים המצטיינים הם, למעשה המצטיינים שבמעולים והם מוכרחים לשמש דוגמה ומופת גם בפן הערכי - להאיר פנים, לשתף פעולה בעבודת צוות, להפגין סולידריות וכבוד ולפרגן לזולת".

קיטי, מנהלת מעון היום צור שלום ב' של ויצו בצפון אשר נמצא בחסות פדרציית אנגליה, היא אם לארבעה ילדים, בעלת תואר ראשון בהוראה, גננת מוסמכת ומדריכה התפתחותית. קטי עובדת כ – 20 שנה בויצו במהלכן ניהלה שני מעונות יום ולפני כעשור החלה לנהל  את מעון צור שלום ב'- מאז היא רואה בו בית. קיטי מובילה במקצועיות רבה את צוות המעון המונה כ- 30 עובדות המטפלות מידי יום בכ – 180 ילדים.

ביטון הגיעה לטקס מלווה במשפחתה הקרובה, וקיבלה את הפרס בהתרגשות רבה. "קבלת הפרס מאוד מחמיאה לי, אך הפרס הוא לא רק שלי אלא של כל צוות המעון. העבודה היא מפעל חיי, אני חיה ונושמת את הגן לאורך כל שעות היום, זה הבית שלי. אני מעורה בכל פיסת מידע לגבי כל אחד ואחת מילדי הגן ורואה בהם את ילדיי שלי, ובצוות את משפחתי".

המפקחת האזורית של ויצו נירה תמיר אשר המליצה על מועמדותה של קטי אמרה: "קטי מקצועית בתחום המנהלי חינוכי, חרוצה ,נמרצת ויצירתית. היא מובילה את הצוות בהקשבה ,אמפתיה ואסרטיביות כאחד. משמשת מודל ודוגמה לאחריות ויושרה. בסדר יומה מקפידה על תכנית טיפולית חינוכית עשירה וסביבה בטוחה לילדים, להורים ולצוות. אנו גאים בה על קבלת הפרס ומברכים אותה ברכות חמות".

חסידה דנאי, יו"ר האגף לגיל הרך, הוסיפה כי "הפרס מבטא ולו במעט את תודתנו והערכתנו הרבה לעבודתן המקצועית והמסורה של קיטי ושל כל מנהלות, מטפלות ועובדות מעונות ויצו באשר הן. צוותי המעונות של ויצו הניצבים בחזית העשייה היומיומית למול ילדים והוריהם, היא המאפשרת לויצו להיות תנועה חברתית ומקצועית המובילה בתחום הטיפול והחינוך בגיל הרך בישראל".

גילה כהן, יו"ר אגף משאבי אנוש, ברכה את קיטי ואמרה כי "קבלת הפרס היא גאווה גדולה לארגון, וקיטי מצטרפת לקבוצה מכובדת של עובדות ויצו שקיבלו בשנים האחרונות את אות הנשיא ואת צל"ש שר הפנים, ואני גאה בכולם".

רבקה לזובסקי, יו"ר ויצו העולמית, סיכמה ואמרה כי "זכייתה של קיטי היא מקור גאווה לכל משפחת ויצו הזוכה להכרה והוקרה בזכות ערכי המצוינות שקיטי ושאר עובדי הארגון מנחילים בעבודתם השוטפת. קבלת הפרס היא הגשמה הלכה למעשה של חזונה של ויצו והזדמנות להודות לכל העובדים, המתנדבות והמתנדבים העושים יום ולילה לשיפור פני החברה בישראל".

                               
 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.