יום הזיכרון לשואה ולגבורה
ויצו מרכינה ראש וזוכרת את ששת מיליון היהודים שנרצחו במעשי הזוועות בשואה 
כבכל שנה יצוין יום הזיכרון לשואה ולגבורה בכל מוסדות ויצו ברחבי הארץ בכפרי הנוער, בבתי הספר, במועדונים, במרכזים החברתיים, בסניפים ובמשרדי ויצו.
טקסי זיכרון, הורדת דגלי הלאום למחצית התורן, הצגת תערוכות צילומים ועבודות אמנות,
קיום סדנאות מיוחדות לנושא וכן שיחות, דיונים, סיפורים, עדויות אישיות, הקרנת סרטים ופעילויות נוספות בהתאם לאופיו של כל מוסד, סניף ואתר וכבכל שנה יצאו משלחות נוער מבתי הספר וכפרי הנוער של ויצו למסע לפולין.
כל אלה ועוד, תורמים להטמעת המודעות לנושא הכאוב ולקיום המימרה: "לא נשכח".  

ליום הזיכרון לשואה ולגבורה יש בויצו משמעות עמוקה ומיוחדת - חלק מחברות פדרציות ויצו ומשפחותיהן נספו בשואה וחלקן שרדו את הזוועות. פדרציות באירופה נכחדו, אך שורדיהן התיישבו בארצות חדשות, שם החלו בפעילות ויצואית והקימו פדרציות חדשות. חלק מהחברות הגיעו ארצה, בנו כאן את ביתן והשקיעו את מיטב מרצן בהקמת המדינה, קליטת עלייה, התארגנות חברתית, תרומה והתנדבות בהתאם לצורכי השעה. 

אנו מזמינים אתכם לצפות בסרטון על 
רחל "דידי" הראל, שהייתה יושבת ראש סניף ויצו הרצליה פיתוח בשנות ה- 80 וסיפרה את סיפור קורותיה במלחמת העולם השנייה 40 שנה לאחר המלחמה, באירוע של חברות ויצ"ו. רחל הייתה חברת המחתרת ההולנדית שלחמה נגד הנאצים במלחמת העולם השנייה, זוכת מדליית החירות של ארצות הברית, מדליית האומץ של מלכת אנגליה ואות גיבורי המחתרת ממלכת הולנד.
לצפייה לחצו כאן>>

 

 
 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.