פתיחה מרגשת לוועידת ויצו ישראל השבוע בנוכחות שר הרווחה, חיים כץ
ועידת ויצו ישראל נפתחה השבוע בכפר המכבייה ברמת גן. 
הנהלת ויצו ישראל ומאות מחברות התנועה ומתנדבות מ- 55 סנפי ויצו ברחבי הארץ, התכנסו ליומיים של דיונים בנושא הדרכים לקידום מעמד האישה בישראל ולחיזוק אוכלוסיות בסיכון,
וכדי להוקיר את עשייתן המסורה של המתנדבות הרבות.


ויצו ישראל מסכמת ארבע שנות פעילות ונערכת לשנים נוספות של עשייה למען החברה הישראלית. בוועידה שהתקיימה השבוע דנו חברות ויצו בהמשך התמיכה באוכלוסיות מוחלשות בישראל, אשר ויצו מסייעת להן באמצעות מאות מסגרות ושירותים כגון: בתים חמים לנערות, מקלטים לנשים מוכות, מסגרות לילדים בסיכון ועוד וכן בנושאים משמעותיים המשפיעים על התנהלות של ארגוני מתנדבים כמו ניהול מתנדבים במציאות משתנה, אחריות קהילתית ויזמות חברתית.מטרת הועידה היא לגבש את מדיניות ויצו ישראל לתמיכה בחברה הישראלית לשנים הבאות, להחליט על הפעלתם של פרויקטים חדשים בתחומי העצמת נשים והגנה על נשים בסיכון, ילדים משכבות חלשות, נערות בסיכון ועוד וכמובן להוקיר את עבודתן המסורה של מתנדבות ויצו בישראל הפועלות יום ולילה כדי לענות על הצרכים של האוכלוסיות השונות בחברה הישראלית.  
 
 
הועידה נפתחה בבוקר מרגש במיוחד במעמד נשיאות כבוד של ויצו העולמית, רעיה יגלום המציינת השנה 96 שנים, הלנה גלזר וכן במעמד נשיאת ויצו העולמית, טובה בן דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, פרופ' רבקה לזובסקי וחברות הוועד המנהל ובמעמד מנכ"ל ויצו העולמית, יגאל דקל. 

הגברת רעיה יגלום סיפרה על תחילת דרכה בויצו בשנת 1941, כאשר נרשמה בסניף תל אביב ולאחר מכן בילתה את מיטב שנותיה בארגון "למדתי הרבה בויצו, אני רוצה שברחבי העולם יכירו את כוחה של התנועה ואני מקווה שהבאים אחרי ימשיכו ויוסיפו עוד על ההישגים שלנו וימשיכו בדרך זו." 

הגברת הלנה גלזר פתחה את דבריה באבחנה על כך שהיא רואה הרבה פנים חדשות, משמע הרבה אנשים חדשים הצטרפו לארגון שרק הולך וגדל. עוד היא התייחסה לכך שאנו, נשות ויצו, שואפות לשוויון לנשים בכל המובנים. בישראל הצלחנו ליצור את הדיון בנושא ולשים אותו על סדר היום. בעולם הסובב אותנו, למרבה הצער, מעמדן של נשים הידרדר או נשאר עגום כפי שהיה לפני אלף שנים.

הגברת טובה בן דב, נשיאת ויצו העולמית, פתחה את דבריה בשליחת תנחומים למשפחות הנפגעים בפיגועים האחרונים והוסיפה כי "ויצו היא אי של שפיות בעולם. נשות ויצו צריכות להישאר חזקות ולהמשיך בפעילותן החשובה".  עוד אמרה כי "ויצו היא הסטארט-אפ הראשון של מדינת ישראל ומשמשת כאחד מסוכני השינוי המשמעותיים של ישראל. אל לנו לשכוח שעד כה ישראל לא גדלה והתפתחה בזכות משאביה הטבעיים, אלא בזכות משאביה האנושיים וויצו מאז ומתמיד הייתה חלק בלתי נפרד מצמיחה זו."

פרופ' רבקה לזובסקי, יו"ר הנהלת ויצו העולמית רגשה את המתנדבות בדבריה: "ויצו זו אחווה של נשים אוהבות, תומכות ומשתפות פעולה. ויצו היא ההסברה הטובה ביותר היום של ישראל בעולם. אתן, חברות ויצו בישראל, מיישמות הלכה למעשה את חזונה של ויצו. אתן הנשמה המאירה של כולנו- בנתינה, במסירות ובאהבה שלכן לבאים בצל קורותינו. פרופ' לזובסקי הוסיפה כי כי בפועלה למען החברה בישראל, מחזקת ויצו את מדינת ישראל ואת העם היהודי כולו, כי מדינה חזקה היא ערובה למעם היהודי היושב בתפוצות. היום סובלת יהודות התפוצות מאנטישמיות הולכת וגוברת. לזובסקי סיפרה  שהיא יוצאת בשליחות לדרום אמריקה לתמוך בפדרציה של ויצו בברזיל ולחשוף את העשייה של ויצו לנשים יהודיות נוספות ולחזק את החברות בעשייתן למען ויצו וישראל. פרופ' לזובסקי התחייבה לפעול להמשך פיתוחה של ויצו כארגון החברתי המשמעותי במדינת ישראל.

גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל סקרה את פעילותה של ויצו ישראל בארבע שנים האחרונות ואת הצלחותיה במילוי יעדי הארגון בתחום מעמד האישה וטיפול בילדים, נוער ונשים בסיכון. 
היא המחישה כיצד ויצו קשורה לאבני הדרך של תקופת הזמן הסוערת בה אנו חיים, ממחאת הצדק החברתי בשנת 2011 ועד לתקיפה המינית האחרונה של אישה במועדון "אלנבי 40" בתל אביב. לאחר דו"ח מפורט על המגוון הרחב של פרויקטים של ויצו ברחבי הארץ, היא סיכמה באומרה כי המטרות של ויצו לארבע השנים הבאות היו קידום הליך פונדקאות למשפחות ויחידים רבים, בתי משפט מיוחדים לטיפול אלימות במשפחה, הארכת יום לימודים לילדי אמהות עובדות ויצירת רצף חינוכי ולהמשיך לקדם שוויון בין המינים במערכת החינוך.
  
לאורך ימי הוועידה התקיימו דיונים בהשתתפות ראשי ערים, יושבות ראש סניפי ויצו ושותפים של ויצו לעשייה החברתית אשר דנו בתרומה של ויצו לחברה בישראל ובדרכים להעמיק את הסיוע והשתתפו בהרצאות אודות סוגי אמהות בעידן המודרני, אחריות חברתית ועוד.

לאחר יום עמוס בדיונים התכנסו חברות ויצו לאירוע פתיחה חגיגי במעמד שר הרווחה והשירותים החברתיים, חיים כץ. השר הגיע לברך את נשות ויצו לרגל ציון 95 שנה לארגון ולהודות להן על התנדבותן. השר כץ ריגש מאוד את המשתתפות בדבריו על עוצמתה של הרוח הנשית, על התרומה האדירה של ויצו לשיפור רווחתן של אוכלוסיות רבות כל כך בישראל, וזאת בזכות רוח ההתנדבות המפעמת בליבן של כל חברותיה בארץ ובתפוצות. עוד דיבר השר על שיתוף הפעולה ארוך השנים בין ויצו למשרד הרווחה, ימשיך ואף יתחזק גם בעתיד.


במהלך הערב הוצגה העשייה הנרחבת של ויצו בישראל והוענק אות מפעל חיים ליו"ר סניף ויצו פרדס כץ, רחלי מנגולי על תרומתה הגדולה לשיפור חייהם של מאות ילדים יוצאי אתיופיה בעיר. רחלי מנהלת את הסניף שנים רבות בנחישות ובהתמדה, הילדים האתיופים הם כל עולמה והיא יצרה לאורך השנים שיתופי פעולה רבים כדי לפתח אותם בתחום הלימודי, החברתי והאישי. בנוסף לאות "מפעל חיים" הוענקו תעודות הוקרה נוספות לסניפים וליושבות ראש שבלטו בעשייתן. סניף ירושלים נבחר ע"י ויצו ישראל לסניף המצטיין וחברותיו התרגשו מאוד מההוקרה בעשייתן. בתעודת ההוקרה נכתבו הנימוקים לפרס: "על תנופת עשייה נרחבת בפעילות למען הקהילה, הצטיינות בפיתוח יוזמות חדשות, פעילות ענפה לקידום מעמד האישה, סיוע לאוכלוסיות מוחלשות, עליה בגיוס משאבים, והעמקת טיפוח המתנדבות.

מאות חברות ויצו סיימו את הוועידה נרגשות, מחוזקות ומלאות אנרגיה להמשך פעילות פוריה וחשובה למען החברה בישראל.

לחצו לצפייה בתמונות מועידת ויצו ישראל בעמוד הפייסבוק שלנו  
 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.