ויצו רותמת את הפועל חיפה ומכבי ת"א להעלאת המודעות למניעת אלימות במשפחה
 
משחק הליגה שהתקיים במוצ"ש ה-21.11 הוקדש לציון היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים ובתמיכת מנהלת הליגות לכדורגל הניפו שחקני שתי הקבוצות דגלי ענק הקוראים לאוהדים ולציבור לא לשתוק לאלימות כלפי נשים.

המשחק נפתח בעליית השחקנים משני המועדונים למגרש, לצד יו"ר ויצו ישראל, גילה אשרת ובטקס הזדהות עם המטרה החשובה למאבק באלימות בתוך המשפחה.   

שיתוף הפעולה של קבוצות הכדורגל עם תנועת הנשים, ויצו, היא חלק ממהלך ציבורי שהובילה ויצו לציון היום הבינלאומי לאבק באלימות כלפי נשים ב-25.11, במטרה לגיוס חלקים רבים בחברה הישראלית לפעול לצמצום אלימות בתוך המשפחה ולא להותיר נשים וגברים להתמודד לבד עם התופעה.

קמפיין בסימן "מפרים את קשר השתיקה" קרא לציבור כולו לא להתעלם מגילוי אלימות כלפי נשים, לא לשתוק לאלימות בתוך המשפחה ולפעול כדי לסייע לנשים וגברים הנמצאים בתוך המעגל האלים.

במסגרת שיתוף הפעולה, הניפו שחקני המועדונים שלטי ענק ועליהם הכיתוב "לא שותקים לאלימות נגד נשים". כרוז האצטדיון, הודיע על תמיכת הקבוצות במאבק החברתי לצמצום תופעת האלימות וקרא לקהל האוהדים לקחת חלק במיגור התופעה.  

גילה אשרת, יו"ר ויצו ישראל: "תופעת האלימות כלפי נשים פוגעת בחברה כולה וגובה מחיר כבד מעשרות אלפי נשים, ילדים וגברים בשנה. היא חוצת מגזרים וקהלים. לסביבה הקרובה לאנשים במעגל האלימות תפקיד מכריע ביכולת שלהם להתמודד עם התופעה ואף בהצלת חיים." 

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ: "אני מברך על פעילות משותפת זו יחד עם מכבי תל אביב להעלאת המודעות לנושא האלימות במשפחה נגד נשים. במסגרת שלל הפעילויות של המועדון למען הקהילה, אנו מקדישים מחשבה ותשומת לב מיוחדים לנושא קידום מעמד האישה. המועדון יעמוד לרשות ארגון ויצו בכל פניה לעזרה להעלאת נושא חשוב זה על סדר היום הציבורי".


לחצו לכתבה של וואלה ספורט: 
http://sports.walla.co.il/item/2908637

 
 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.