תפריט הזנה שנה"ל תשפ"ג

מה אוכלים הילדים בצהרונים?

 

אנו בצהרוני ויצו רואים חשיבות רבה בתזונה איכותית ובריאה  ומפתחים תכניות חינוכיות פדגוגיות המסייעות להקניית הרגלי אכילה נכונים ובריאים.
 
הילדים בצהרונים אוכלים ארוחת צהריים חמה, בריאה, טרייה ומזינה המגיעה מדי יום מחברת הקייטרינג לאנץ' טיים, המתמחה בייצור ואספקת ארוחות צהריים חמות, טעימות, איכותיות ומזינות לילדים בלבד ומשווקת אותן לצהרונים, בתי ספר וקייטנות. 
מטבחי החברה נמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות ופועלים על פי תווי תקן ISO 9001-.2000 HACCP 

הארוחות בריאות, חמות וטריות ומיוצרות מידי יום ביומו, ללא חומרים משמרים וללא צבעי מאכל.
כל מרכיבי המזון, התבלינים וחומרי הגלם השונים, נבחרים בקפידה ונרכשים מהחברות המובילות במשק. המנות היומיות מיוצרות ונארזות מיד עם סיום הכנתן במכלי מזון ייעודיים. הארוחות מובלות בצידניות מיוחדות המבטיחות שילדכם יקבל את המנה שלו חמה, טרייה ובטעם של בית.

בתפריט ישנן גם מנות מיוחדות לילדים בעלי אלרגיות שונות- ללא גלוטן, לקטוז, סויה, ביצים ושומשום וכן מנות לילדים צמחוניים.
 
התפריט של צהרוני ויצו ישראל, גובש על ידי שירה לוי, תזונאית ראשית ויצו ישראל, בהתאם להנחיות משרד הבריאות "לאכול ולגדול בריא " בשיתוף עם חברת חברת הקייטרינג לאנץ טיים, תכנית ההזנה לילדים ובני נוער במוסדות חינוך, של המחלקה לתזונה ובריאות הציבור במשרד הבריאות וכן על פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך בנושא.

התזונה בצהרונים נמצאת בפיקוח מתמיד של הדיאטנית תוך שימת דגש על איכות המנה, גיוון בחומרי הגלם וכן גיוון בצבע, מרקם וטעם. לאורך השנה מתקיימות בדיקות מעבדה ובנוסף, תצפיות מקצועיות על ארוחות הצהריים תוך בדיקת המזון המוגש ואופן מהלך הארוחות.

בכל יום מקבלים הילדים לארוחת הצהריים מנת חלבון יחד עם פחמימה, ירק מבושל וירקות טריים ופירות לארוחת מנחה.

לחצו לצפייה בתפריט 1>>

לחצו לצפייה בתפריט 2>>

 

לחצו לצפייה במפרטי המזון>>

 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.