נחנך מרכז ויצו החדש בקדימה-צורן ע"ש מיירה ויצחק קיי

ב-14 בספטמבר נחנך המרכז הקהילתי החדש של ויצו ביישוב קדימה-צורן, ע"ש מיירה ויצחק קיי והחל בהפעלת תוכניות ופעילויות מגוונות לקהילה

21/9/2009


משמאל: דורית טישלר, יוכי פלר, יצחק גולברי, טובה בן-דב וח"כ אורית זוארץ.

דורית טישלר, יו"ר סניף קדימה-צורן, יחד עם קבוצת החברות בסניף, ארגנה ערב לרגל חנוכת המבנה, על-מנת להציג לקהילה את המבנה החדיש והמרשים מבחינה ארכיטקטונית של  סניף ויצו.

את פני האורחים שהגיעו לטקס חנוכת המרכז הקהילתי החדש, קיבלו טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית ויוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל. תרצה רובינסקי, יו"ר אגף ארגון ומרכזי ויצו, כיבדה בנוכחותה את האירוע. כמו כן השתתפו באירוע יצחק גולברי, ראש מועצת קדימה-צורן וחברת-הכנסת אורית זוארץ, ששרתה 5 שנים כסגניתו של גולברי.

לויצו יש היסטוריה ארוכה בקדימה-צורן, ששורשיה מגיעים עד שנת 1950, כאשר חני קרן שימשה כיו"ר הראשונה של הסניף. לא פלא, על כן, שחני היתה כה גאה על השתתפותה בפתיחה החגיגית , יחד עם היו"רית לשעבר חווה לריה.

ראשון הנואמים היה ראש מועצת קדימה-צורן, יצחק גולברי, אשר דיבר על חשיבות היום- כ"ה באלול: "היום, זהו היום בו נברא העולם, יום בעל משמעות מיוחדת, המתאים לנדיבות ליבה של משפחת קיי ולמחויבות שלהם לויצו, אשר הובילה לבנייתו של מרכז יפה זה".

אחריו ברכה חברת-הכנסת אורית זוארץ, שבדבריה הרהוטים בשבחי ויצו נגעה בלבבות המאזינים. ח"כ זוארץ הינה דוגמה נפלאה לתרומה של ויצו לחייה של אשה צעירה: ב-6 השנים האחרונות היא היתה חברת-ויצו. היא בוגרת הסדנה של ויצו לנשים מנהיגות בפוליטיקה. בקורס זה רכשה מיומנויות חשובות שהביאו אותה לקריירה המוצלחת בפוליטיקה הישראלית.

היא שיתפה את הקהל בחוויותיה מ"סמינר אביב", התוכנית למנהיגות צעירות.  היא תיארה כיצד השתתפה ב"סמינר אביב", כיצד התרשמה עמוקות ממנהיגות צעירות מכל העולם, אשר השתתפו בסמינר וממחויבותן לויצו ולקהילות היהודיות בגולה. זוארץ דיברה על חשיבות ההשתייכות לסניף והתמיכה בו.


ארבע דורות של ויצו. משמאל: חוה לריה, טובה בן-דב, חני קרן ודורית טישלר.

טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית, סיפרה את סיפורה האישי, כיצד נפגשה עם ויצו לראשונה, בהיותה פעילה בסניף ויצו הרצליה, כשהיא אמא צעירה וכיצד הלכה לפגישה הראשונה ברחובות השכונה, כשבידיה עוגת שוקולד אותה אפתה במיוחד.

טובה דיברה על התפקידים השונים אותם מילאה בויצו לאורך השנים, וסיכמה: "אני אוהבת את ויצו, ויצו זה הכל בשבילי". טובה הביעה את הכרת-התודה העמוקה שלה למשפחת קיי. הרעיון למצוא ספונסר שיעזור בהקמת המבנה היה של תרצה רובינסקי.

ומעשה שהיה כך היה: בזמן ביקורה של משפחת קיי בישראל ובדרכם בחזרה לשדה התעופה, טובה עברה עימם דרך המבנה הישן. 45 דקות מאוחר יותר, היא קיבלה שיחת טלפון ממשפחת קיי, עם החדשות המשמחות במיוחד, שהם מעוניינים להקים המבנה לזכרה של אמם. "משפחת קיי היא משפחה נפלאה וצנועה של תורמים" אמרה טובה,"השמחה הגדולה והסיפוק שלהם היא הידיעה שהאולם הזה יהיה מלא בפעילויות לאנשים בכל הגילאים". טובה הודתה לדורון יחיאלי, מנהל אגף הבינוי של ויצו ולאילן ויקסלברג, מנהל הפרויקט, על עבודתם הקשה.

יוכי פלר, יו"ר ויצו ישראל, תיארה עד כמה מרגשת עבורה העובדה שנשים מתחילות את מעורבותן בויצו והשפעת "סמינר אביב " על חייהן. גם היא עצמה היתה שותפה לסמינר בהיותה אשה צעירה, עת נפגשה עם סיפוריהן המרגשים של נשים צעירות מכל העולם ואהבתן לישראל. יוכי אמרה שהיא שמחה לשמוע שגם נשים אחרות היו שותפות לאותן חוויה מדהימה." סמינר אביב מביא לויצו את הדור הבא". יוכי הזכירה בדבריה את הבנין הקודם של מניף ויצו קדימה-צורן. " כשהיינו מגיעות אל הבנין הקודם, אי אפשר היה להמשיך את פעילותינו במקום. טובה, חלומנו התגשם".


קבלת פנים. משמאל: דורית טישלר, תרצה רובינסקי, יוכי פלר, טובה בן-דב, נינה שפירא וגילה כהן.

דורית טישלר, יו"ר סניף ויצו קדימה-צורן, סיכמה בדברי תודה לכל מי שתרם להקמת המבנה הנפלא של המרכז הקהילתי החדש, במיוחד למשפחת קיי, על תרומתם הנדיבה.

החלק הרישמי של הערב נחתם ע"י סרט מרגש על ויצו וכן ע"י מופע מוסיקלי – שירה וריקודים של חגית מעוז, תושבת מוכשרת של קדימה-צורן.