תוכניות בפיתוח

יחידה להתפתחות הילד  -  טיפולים פרא-רפואיים
היחידה מוכרת על-ידי משרד הבריאות ומהווה שלוחה של המכון להתפתחות הילד של בית החולים "ברזילי" באשקלון. היחידה מופעלת במשותף על ידי המרכז לגיל הרך והיחידה ההתפתחותית במרכז לשירות פסיכולוגי שער הנגב.

צוות היחידה הוא רב-מקצועי וכולל עובדת סוציאלית, פסיכולוגית התפתחותית, מרפאות בעיסוק, קלינאית תקשורת ופיזיותרפיסטית. היחידה הטיפולית פועלת מתוך "המרכז לגיל הרך" בשדרות כחלק ממערך השירותים המקיף לילדי העיר, ועתידה לעבור בקרוב למבנה הבית הפתוח.

בשלב זה מאפשר פרויקט "מסיכון לסיכוי" לילדים פעוטים עם איחור התפתחותי לגדול לצד שאר בני גילם. התוכנית משלבת במעון יום של ויצו בשדרות פעוטים עם קושי מוטורי, שפתי ו/או תפקודי. הטיפולים הפרא-רפואיים והתרגולים היומיומיים ניתנים להם במסגרת המעון הרגיל.

תוכניות הדרכה לאנשי מקצוע
אנו עובדים בימים אלה על פיתוח מערך השתלמויות  בתחומי שפה, ניהול צוות ורכישת מיומנויות מחשב למחנכות לגיל הרך בשיתוף מנהלות מעונות היום וגורמים נוספים בעיר.  המטרה היא להכין תוכנית, שתענה על צרכים העולים מהשטח,  תוך כדי  הרחבת  הידע התיאורטי והתאמתו לעשייה החינוכית.

קו ייעוץ להורים
תוכנית זו המעניקה ייעוץ טלפוני חינם. הפנייה אנונימית ומצמצמת חשיפה. בכך, היא מגבירה את סיכוי הפנייה להתייעצות ראשונית ואת האפשרות להמשך הכוונה לטיפול במידה ויידרש.
הקו מאויש על ידי מתנדבות, נשות מקצוע ממגוון תחומים חינוכיים, טיפוליים ובריאותיים, אשר עברו קורס הכשרה שפותח על ידי אנשי צוותו מהמרכז לסמכות החדשה.
הקורס הוא חלק ממערך ההדרכה השנתי אותו מקבלים המתנדבים לאורך שנת התנדבותם על ידי צוות המרכז.