מנכ"לית חדשה לויצו העולמית: מירה מינס

ויצו מודיעה על מינויה של מירה מינס לתפקיד מנכ"לית הארגון והיא תחליף את יגאל דקל בסיום שמונה שנות כהונה.

מינס, נשואה ואם לשלושה, בעלת ניסיון ניהולי ומקצועי עשיר, מילאה שורה של תפקידים בכירים בשוק הפרטי ובמגזר הציבורי, בהם מנכ"לית עיריית בית שמש, מנכ"לית ברליץ ישראל, סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות ונציגת ישראל ב OECD לנושא ניהול החברות הממשלתיות. עוד כהנה מינס כחברת ועד מנהל 'שיעור אחר', יועצת בכירה בחברת הייעוץ
האסטרטגי TACK , חברת נשיאות אגוד לשכות המסחר, יו"ר פורום 'נשים בקריירה ובעסקים' וחברה בארגון הבינלאומי YPO- Young President Organization.

למינס תואר ראשון ושני מאוניברסיטת תל אביב ו-MBA מאוניברסיטת הריוט ואט, והיא בוגרת תכנית הבכירים של 'וקסנר' בהארוורד.

ויצו, תנועת נשים בינלאומית הפועלת ב- 45 מדינות בעולם,  מצינת השנה 100 שנים להיווסדה, ומהווה היום את אחד הגופים הגדולים במשק הישראלי, עם 6,500 עובדים ועובדות, ופעילות ענפה בתחומי הגיל הרך, עם מעל 180 מעונות יום, בתחום החינוך עם 8 כפרי נוער ובתי ספר, פעילות בקהילה עם עשרות סניפים ברחבי הארץ, רשת 'ביגודית', בית דיור מוגן ועוד מאות פרויקטים ושירותים מגוונים בתחומי קידום נשים, צמצום פערים בחברה הישראלית ואוכלוסיות בסיכון.
 
מינס נכנסת לתפקידה בויצו במהלך משבר הקורונה ותתמודד בין השאר עם הצורך ליצור מנועי צמיחה חדשים לארגון, ועם הגירעון שיצר המשבר בענף מעונות היום ובמערכות הרווחה.

 

כמו כן, לקראת החזרה לשגרה תהיה מופקדת המנכ"לית, בשיתוף הנהלת הארגון על הבטחת חזרה בטוחה לשגרה של מערכת החינוך של ויצו ושל מערכת החינוך לגיל הרך, תוך הבטחת שלומם ובריאותם של עשרות אלפי ילדים ובני נוער, וצוותי החינוך ב-8 כפרי נוער ובתי הספר ו-180 מעונות היום של הארגון ברחבי הארץ.

אניטה פרידמן, יו"ר ויצו העולמית: משבר הקורונה שהפך למשבר חברתי וכלכלי, פוקד גם את ארגוני המגזר השלישי ומציב קשיים גדולים לאוכלוסיות הזקוקות לרשת ביטחון נרחבת. בהובלתה של מירה מינס תיישם ויצו צעדים הכרחיים לשמירה על יציבותה הכלכלית כדי להבטיח את המשך שירותי החינוך והרווחה שהיא מספקת למאות אלפי ילדים, נשים ומשפחות בישראל ולעמוד בחזית העשייה לקידום מעמד האישה".

מירה מינס: אני שמחה על ההזדמנות לנהל את אחד האירגונים המעניינים והחשובים במשק אשר כולל בתוכו פעילות ענפה של שירותי חינוך לאוכלוסיות שונות, רווחה, דיור מוגן ועוד. אני בטוחה שהתקופה הקרובה תהווה אתגר גדול לאירגון וסמוכה ובטוחה שויצו, על עובדיה המסורים ובעזרת יושבת הראש הנכנסת גברת אניטה פרידמן וחברות הועד המנהל, תעמוד באתגר, ותצלח אותו. 
אין ספק שכניסה לתפקיד מנכלית בתקופה כזאת היא ייחודית ואני נכונה לאתגר.