בית הספר ויצו אחוזת ילדים חיפה

בית ספר ויצו אחוזת ילדים ונוער פנימייה, חיפה

בחסות: ויצו אוסטרליה
כתובת: רח` חורב 36/38 חיפה מיקוד 34342
טל: 8251141 - 04
פקס: 8258988 - 04

אתר: http://hschools.haifanet.org.il/ahuzaty/default.aspx

היסטוריה כללית

בשנת 1939 הוקמו על הר הכרמל מספר אוהלים שהיו אמורים לקלוט קייטנות קיץ של ילדי עולים נזקקים. בשנת 1940 הוסבה הפנימייה למתכונתה הנוכחית כשהחלה לאכלס ילדים אשר ניצלו מאסון טביעת האנייה "פטרייה", ו"ילדי מגויסים" - ילדים שאבותיהם התגייסו לצבא הבריטי במלחמת העולם השנייה.
הפנימייה ממוקמת בשכונת אחוזה, על הכרמל .

 

אחוזת ילדים כיום

אחוזת ילדים עברה שינויים רבים מאז הקמתה והתאימה את עצמה לצרכים המשתנים ולאתגרים החדשים שהוצבו במשך השנים בפני מוסדות החינוך והרווחה במדינת ישראל.
המסגרת מבוססת על פעילות משולבת בשלושה מישורים: הפנימייה, בית הספר, השירות הטיפולי. בפנימייה פועל צוות רב מקצועי תוך תיאום מקסימלי בין המטפלים. הצוות המטפל מורכב מתרפיסטים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנות – דרמה, תנועה, מוזיקה וכו`, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מדריכים חינוכיים וצוות בית הספר המוכשר כולו לחינוך מיוחד.
בביה"ס תכניות ייחודיות: תכנית לימודים ועבודה, של"ח, תכניות הכנה לצה"ל, מרכז תעסוקה והגשת תלמידים לבגרות במקצועות שונים. כל תלמיד לומד עפ"י תכנית לימודים אישית.

 

פרויקטים ייחודיים

אחוזת ילדים הנה פנימייה טיפולית, הלוקחת תחת חסותה ילדים ובני נוער הסובלים מבעיות התנהגותיות או הפרעות רגשיות ו/או נפשיות. הפנימייה מיועדת לבני נוער או לנערים ולנערות הזקוקים לטיפול והשגחה אינטנסיביים, ואשר מתקשים לגדול בבתיהם. לכל חניך תכנית טיפולית אישית. בפנימיה פועלת יחידה פוסט אישפוזית.


האני מאמין של בית הספר

לבני הנוער המגיעים לפנימייה מגוון רחב של בעיות . הם נושאים מטען כבד של תסכולים, של כישלונות משפחתיים, סביבתיים וחינוכיים, המצטרפים לדימוי עצמי נמוך במיוחד. הם זקוקים לסביבה מסורה, אוהבת ותומכת. מטרתה של אחוזת ילדים הנה לתקן את הליקוי המרכזי בנפשם ובסביבתם של הנערים ולאפשר להם לחוות אורח חיים מתקן, שיסייע להם להתפתח לאנשים עצמאים, המסוגלים לתפקד בחברה נורמטיבית. ואמנם, רוב בוגרי הפנימייה מתגייסים לצה"ל.
חיוני למימוש היעדים שלנו, הוא קיום של אווירה טיפולית, תכניות חינוכיות וטיפוליות אישיות, וטיפול פרטני קבוצתי ומשפחתי. כל ילד בפנימייה מקבל יחס פרטני המותאם לצרכיו האישיים ולשלב התפתחות בו הוא נמצא.


עם הפנים קדימה

אנו מתחייבים להמשיך ולספק למתבגרים החוסים אצלנו מענה יעיל לקשייהם והזדמנויות לממש את הפוטנציאל החיובי הגלום בכל אחד ואחד מהם.


 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.