3 מרכזי סיוע למשפחות נפגעי המתה, הוקמו ע"י ארגון ויצו

מטרת מרכזי סיוע למשפחות נפגעי המתה הינה מתן סיוע לבני משפחה (בני זוג, הורים, ילדים, אחים) המתמודדים עם מוות של אדם קרוב כתוצאה של מעשה המתה או רצח.
שלושה מרכזי עלמה – בחיפה, תל אביב ובאר שבע – הוקמו ע"י ארגון ויצו , ביוזמה, מימון ופיקוח של משרד הרווחה. פעילות ארגון משפחות נרצחים ונרצחות היוותה תרומה משמעותית להקמת המרכזים.

20/2/2011

מדוע עזרה למשפחה ?
- אבדן בן משפחה בנסיבות פתאומיות ואלימות נחווה לא אחת כאירוע טראומטי המלווה בתחושה של הלם עמוק וקריסה באחת של העולם המוכר והבטוח  ומעורר רגשות, מחשבות וחוויות עזים   ומטלטלים.

- החוויה אותה חווה המשפחה הינה חוויה ייחודית ושונה, ולעיתים קרובות מוצאות עצמם המשפחות  מבודדות ללא כתובת לעזרה וסיוע בתקופה קשה כל כך של חייהם.

- סיוע מקצועי ומיומן עשוי לעזור בתהליך האבל וההתמודדות המורכבת עם העולם הרגשי, עם הבדידות האישית והבידוד החברתי, בחיפוש דרך לזכור ולהנציח את האדם שנרצח, במציאת הכוחות  להתמודד עם השבר, ובניסיון למצוא משמעות  ואיזון מחודשים בחיים.

מה העזרה המוצעת במסגרת המרכזים ?
התאמת תוכנית סיוע- יבדקו הקשיים, הכוחות והצרכים הייחודיים של כל משפחה ויותאם לה סיוע בהתאם לצרכיה ורצונותיה.

סיוע טיפולי - מרכזי הסיוע יציעו לבני המשפחה, התערבות טיפולית במטרה לסייע להם במשור הרגשי. הטפול או האבחון יינתנו ע"י אנשי מקצוע בהתאם לצורך.

הפעלת קבוצות תמיכה - ישנה חשיבות רבה לסיוע בהתמודדות משותפת עם המציאות הכואבת. במרכזים ניתן יהיה להצטרף לקבוצות שתופעלנה ע"י מנחים מקצועיים בתחום.

סיוע משפטי למיצוי הזכויות בהליך הפלילי ובהליך האזרחי - במסגרת המרכזים יינתן  מידע בדבר הזכויות המוקנות לנפגע העבירה.  במידת הצורך יינתנו גם ייעוץ, סיוע וליווי משפטי לבני המשפחה בהליך האזרחי וההליך הפלילי.

*השרות במרכזים יינתן לבני משפחה אשר יקבלו אישור לכך מוועדת הזכאות של משרד הרווחה.

 

 
 
 

ויצו - תנועה ציונית בינלאומית של נשים מתנדבות לשיפור החברה בישראל, הוקמה בלונדון בשנת 1920 כתנועה לא מפלגתית של נשים העושות עבודתן בהתנדבות.  

ויצו מוכרת על ידי האו"ם כארגון לא ממשלתי (NGO), במעמד מייעץ לידי אקוסוק (ECOSOC) ויוניצף (UNICEF).

מטרות ויצו - לדאוג לרווחתם של פעוטות באמצעות מעונות יום, ילדים, בני נוער, נשים וקשישים, קידום מעמד האישה בישראל, חיזוק הקשר בין יהדות העולם לישראל ולסייע בקליטת עולים חדשים.